ЧАСТКОВА МЕТОДИКА ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ КОЛЕКТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ ОРГАНІВ ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ

Автор(и)

  • О.А. Георгадзе
  • О.А. Салаш

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/77-14

Ключові слова:

колективна підготовка, органи військового управління, методика оцінювання, злагодженість, організація підготовки

Анотація

Необхідність впровадження нових підходів щодо організації та проведення колективної підготовки в органах військового управління Збройних Сил України, яка проводиться з метою набуття (підтримання) органами військового управління (їх структурними підрозділами) оперативних спроможностей, зумовлено збройною агресією Російської Федерації проти України. Зазначене неможливо без використання відповідного науково-методичного апарату з оцінювання її стану.
На основі науково-методичних підходів з оцінювання ефективності складових (видів) підготовки у Збройних Силах України та досвіду проведення колективної підготовки в органах військового управління, в статті викладено часткову методику оцінювання стану колективної підготовки органів військового управління, як складової комплексної методики оцінювання ефективності оперативної підготовки. До показників, які характеризують стан колективної підготовки органів військового управління віднесено сукупний рівень злагодженості його структурних підрозділів та рівень організації колективної підготовки. Оцінка рівня злагодженості структурного підрозділу визначається за залежністю, яка враховує результати відпрацювання стандартів колективної підготовки та досвід посадових осіб на займаних посадах під час проведення заходів колективної підготовки. До показників, які характеризують рівень організації колективної підготовки віднесено якість Плану підготовки, рівень всебічного забезпечення та керівництва колективною підготовкою. Якість Плану підготовки залежить від діяльності суб’єктів підготовки, щодо визначення обсягу навчально-оперативних завдань які необхідно виконати структурним підрозділам. Рівень всебічного забезпечення заходів колективної підготовки залежить від достатності забезпечення заходів колективної підготовки навчальною матеріально-технічною базою та фінансовим забезпеченням. Рівень керівництва колективною підготовкою залежить від своєчасного здійснення обліку й підбиття підсумків суб’єктами підготовки та узагальнення передового досвіду і впровадження його в практику діяльності органів військового управління.
Дана часткова методика дозволяє провести кількісну оцінку стану колективної підготовки органів військового управління, а також виявити проблемні питання під час її організації та проведення, що зумовлює необхідність розроблення рекомендацій з її удосконалення. Результати проведеного дослідження можуть бути використані суб’єктами підготовки під час оцінювання стану колективної підготовки в органах військового управління та у подальших дослідженнях з даного напряму у наукових установах.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-04-20

Як цитувати

Георгадзе, О., & Салаш, О. (2023). ЧАСТКОВА МЕТОДИКА ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ КОЛЕКТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ ОРГАНІВ ВІЙСЬКОВОГО УПРАВЛІННЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (77), 161–171. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2022/77-14

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ