ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІРТУАЛЬНИХ МАШИН

Автор(и)

  • В.М. Джулій
  • Г.В. Гусляков
  • Ю.О. Гунченко
  • Л.В. Солодєєва

Ключові слова:

обчислювальні ресурси, віртуальна машина, реорганізація, серверний парк

Анотація

У статті розглядаються підходи до підвищення ефективності використання обчислювальних ресурсів при застосуванні технології віртуальних машин.  Даний підхід не тільки дозволяє більш ефективно використовувати ресурси комп'ютера, але і значно спрощує перенесення логічних серверів, що працюють на базі віртуальних машин, з одного апаратного забезпечення (фізичного комп'ютера) на інший. Метою роботи є аналіз існуючих підходів до вирішення проблеми неефективного використання ресурсів комп'ютерів і розробка ефективного підходу до вирішення поставленої проблеми. Завдання підвищення ефективності використання ресурсів в кожному конкретному випадку вирішується з урахуванням особливостей і специфіки, властиві корпорації. Зважаючи на складність і трудомісткість завдання реорганізації серверного парку, а також можливість негативних наслідків або можливу відсутність очікуваного прибутку після проведення реорганізації, завдання має бути розбите на два етапи: - збір первинної інформації, розробка первинного рішення на основі первинного розподілу логічних серверів на комп'ютери. Слід зазначити, що оскільки в постановці завдання чітке розмежування числа фізичних комп'ютерів і логічних серверів, то це дозволяє використовувати даний підхід не тільки для реорганізації, але і при розгортанні серверного парку "з нуля". При цьому методика з одного боку стає простішою в застосуванні - немає необхідності в резервному копіюванні, підготовці логічних серверів до переносу на віртуальну платформу, з іншого боку - складніше оцінювати вимоги логічних серверів, оскільки серверний парк розгортається вперше.

Біографії авторів

В.М. Джулій

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж Хмельницького національного університету (м. Хмельницький, Україна)

Г.В. Гусляков

магістр кафедри комп’ютерних систем та мереж Хмельницького національного університету (м. Хмельницький, Україна)

Ю.О. Гунченко

доктор технічних наук, доцент, професор кафедри математичного забезпечення комп’ютерних систем, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (м. Одеса, Україна)

Л.В. Солодєєва

науковий співробітник науково-дослідного центру, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченко (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-24

Як цитувати

Джулій, В., Гусляков, Г., Гунченко, Ю., & Солодєєва, Л. (2016). ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІРТУАЛЬНИХ МАШИН. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (52), 107–116. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/108

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ