ОСНОВИ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ СУПРОВОДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ВПЛИВУ НА КОНТРАГЕНТІВ ВЗАЄМОДІЇ

Автор(и)

  • М.Б. Кубявка
  • Ю.М. Тесля
  • Л.Б. Кубявка

Ключові слова:

інформаційні технології управління впливами, інформаційні операції, теорія несилової взаємодії

Анотація

Стаття присвячена створенню науково-методологічного базису для розробки інструментів управління інформаційними впливами, які можна було б застосувати в управлінні інформаційним супроводженням в процесах підготовки та проведення впливів на противника в рамках підготовки та проведення військових дій м’якими методами із використанням інформаційних технологій впливу, направлених на перемогу над противником. Основна ідея цього базису – обґрунтувати та формально представити такі науково-методологічні інструменти (технології) управління впливами, які забезпечать значне покращення шляхів підготовки і проведення операцій з інформаційного впливу на противника, здійснення контрзаходів та будуть максимально інформативно зрозумілі, прості, результативні і мінімально затратні. Тому є необхідність розгляду питання управління інформацією не з позицій максимального інформування контрагентів впливу, а з позицій потрібної інформаційної дії на них. При цьому потрібно врахувати не тільки засоби отримання інформації, а й специфіку методів надання інформації, орієнтованих на інформаційну дію на контрагентів впливу. В роботі представлено основні поняття та визначення науково-методологічного базису для розробки інструментів управління інформаційними впливами.

Біографії авторів

М.Б. Кубявка

ад’юнкт, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

Ю.М. Тесля

доктор технічних наук, професор, декан факультету інформаційних технологій, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

Л.Б. Кубявка

кандидат технічних наук, доцент, заступник декана факультету інформаційних технологій, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-24

Як цитувати

Кубявка, М., Тесля, Ю., & Кубявка, Л. (2016). ОСНОВИ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ СУПРОВОДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ ВПЛИВУ НА КОНТРАГЕНТІВ ВЗАЄМОДІЇ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (52), 123–128. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/110

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ