НОВА КОНСТРУКЦІЯ МАГНІТНОГО СПОВІЛЬНЮВАЧА І МОЖЛИВОСТІ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • К.Ф. Боряк
  • О.В. Афтанюк
  • В.І. Возний

Ключові слова:

магнітний сповільнювач, магнетардер, ретардер, технічний ресурс гальмівних колодок, міжремонтний пробіг колісних пар

Анотація

У статті автори пропонують один із напрямків модернізації гальмівної системи залізничного транспорту в Україні з метою підвищення технічного ресурсу та ефективності гальм, які використовують сили тертя. Зі зростанням швидкості технічний ресурс гальмівних колодок різко зменшується із-за надлишкового температурного перегріву елементів фрикційних гальм (гальмівного диску і колодок). Це призводить до прискореного зносу контактуючих поверхонь, зменшення коефіцієнту зчеплення і внаслідок зниження ефективності гальм. Тому для гальмування на великих швидкостях використовують гальма іншого типу: електродинамічні, гідродинамічні, електромагнітні, магнітні тощо.

Дослідження авторів присвячені створенню нової конструкції магнітного сповільнювача з постійними магнітами (магнітний ретардер або скорочено магнетардер), яка на відміну від відомих закордонних зразків дозволяє регулювати гальмівний коефіцієнт у широкому діапазоні. Авторами пропонується концепція ефективного використання магнетардеру, як гальмового пристрою для сповільнення руху залізничних колісних пар, що експлуатуються на швидкісних потягах. Надаються рекомендації щодо його застосування на залізничному транспорті у якості додаткових гальм разом із традиційними фрикційними гальмами.

Біографії авторів

К.Ф. Боряк

доктор технічних наук, доцент, завідуючий кафедри Метрології та метрологічного забезпечення, Одеська державна академія технічного регулювання та якості (м. Одеса, Україна)

О.В. Афтанюк

кандидат технічних наук, доцент кафедри Суспільно-гуманітарної підготовки, Одеська державна академія технічного регулювання та якості (м. Одеса, Україна)

В.І. Возний

аспірант кафедри Метрології та метрологічного забезпечення, Одеська державна академія технічного регулювання та якості (м. Одеса, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-29

Як цитувати

Боряк, К., Афтанюк, О., & Возний, В. (2016). НОВА КОНСТРУКЦІЯ МАГНІТНОГО СПОВІЛЬНЮВАЧА І МОЖЛИВОСТІ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (51), 27–34. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/127

Номер

Розділ

ТЕХНІКА