СТУПЕНЕВЕ РЕГУЛЮВАННЯ В СТАБІЛІЗАТОРАХ ЗМІННОЇ НАПРУГИ

Автор(и)

  • Ю.О. Гунченко
  • П.С. Ємельянов
  • О.В. Дзенкевич

Ключові слова:

змінна напруга, стабілізатор напруги, електроенергетика, виконавчий орган

Анотація

У статті розглянуті способи побудови виконавчих органів для регулювання змінної напруги, засновані на використанні трансформаторів, з секціонуванням первинної або вторинної обмоток, або автотрансформаторів. Ступеневе регулювання в стабілізаторах, дозволяє забезпечувати підтримку вихідної напруги з певною точність, принцип якого заснований на використанні виконавчого органу, який характеризується великою кількістю обмоток, виводів і ключів, при цьому схеми виконуючих органів різноманітні, і в залежності від вимог можливо використовувати різні схеми і їх комбінації. Розглянуті способи секціонування обмоток і їх принцип роботи, а також типи існуючих стабілізаторів, в яких застосовується ступеневе регулювання, їх переваги та недоліки.

Біографії авторів

Ю.О. Гунченко

доктор технічних наук, доцент, професор кафедри математичного забезпечення комп’ютерних систем, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (м. Одеса, Україна)

П.С. Ємельянов

аспірант, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (м. Одеса, Україна)

О.В. Дзенкевич

студент, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (м. Одеса, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-29

Як цитувати

Гунченко, Ю., Ємельянов, П., & Дзенкевич, О. (2016). СТУПЕНЕВЕ РЕГУЛЮВАННЯ В СТАБІЛІЗАТОРАХ ЗМІННОЇ НАПРУГИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (51), 35–41. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/128

Номер

Розділ

ТЕХНІКА