ОБРОБКА ВІДБИТОГО СИГНАЛУ В РЛС З ВИКОРИСТАННЯМ ВЕЙВЛЕТ АНАЛІЗУ

Автор(и)

  • М.М. Нікіфоров

Ключові слова:

вейвлет перетворення, ехо сигнал, вейвлет-аналіз, спектральний аналіз

Анотація

У статті досліджено спектральний аналіз відбитого сигналу з використанням вейвлет перетворень. Вейвлет аналіз дозволяє виявити просторово розподілені властивості об'єкту, що вивчається, отримати локальну високочастотну і глобальну великомасштабну інформацію про об'єкт. Сформовані основні вимоги до базисних функцій вейвлет-перетворення при рішенні задачі спектральної обробки сигналу, це - локализованність за часом і частотою, що забезпечує виявлення особливостей тонкої структури ехо-сигналів та ортонормірованість. Зроблене висновок, що одним з достоїнств вейвлет перетворення є можливість стискування сигналу при незначних втратах енергії, що дозволяє понизити витрату апаратних засобів для зберігання еталонів, а також використання вейвлет-фільтрів для очищення сигналів від шуму.

Біографія автора

М.М. Нікіфоров

кандидат військових наук, старший науковий співробітник науково-дослідного центру, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-29

Як цитувати

Нікіфоров, М. (2016). ОБРОБКА ВІДБИТОГО СИГНАЛУ В РЛС З ВИКОРИСТАННЯМ ВЕЙВЛЕТ АНАЛІЗУ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (51), 73–76. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/133

Номер

Розділ

ТЕХНІКА