ОЦІНКА СТАНУ БЕЗПЕКИ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ЛОГІКО-ЛІНГВІСТИЧНОГО ПІДХОДУ

Автор(и)

  • С.В. Лєнков
  • С.Р. Красильников
  • Р.О. Крижанський

Ключові слова:

логіко-лінгвістичний підхід еталонні значення, захист інформації, комп’ютерні системи

Анотація

У статті розглянутий метод оцінки стану безпеки інформації в комп’ютерних системах оснований на логіко-лінгвістичному підході. Процес оцінювання стану захищеності комп’ютерних систем складається з декількох етапів. Це формування еталонних значень, оцінка і формування поточного значення та порівняння отриманого значення з еталонними і на основі чого формування висновку про рівень  захищеності оцінюваної комп’ютерної системи. Приведено відповідні розрахунки щодо оцінювання стану захищеності комп’ютерних систем. Логіко-лінгвістичний підхід можна застосувати для побудови моделі формування нечітких параметрів, які можна використовувати для підвищення ефективності технологій в системі виявлення атак. Проблема захисту інформації в комп’ютерних системах є відносно новою, проте із розвитком інформаційних технологій і тотального використання  комп’ютерних систем та мереж у всіх галузях життя людей ця проблема потребує все більшої уваги. На сьогодні в сфері захисту інформації сформувалась досить потужна індустрія, що орієнтована на вирішення основних питань безпеки. Безпека інформації залежить від стану базових характеристик безпеки інформації та від успішності реалізації тієї чи іншої загрози.

Біографії авторів

С.В. Лєнков

доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, начальник науково-дослідного центру, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

С.Р. Красильников

кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький, Україна)

Р.О. Крижанський

магістр кафедри комп’ютерних систем та мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-29

Як цитувати

Лєнков, С., Красильников, С., & Крижанський, Р. (2016). ОЦІНКА СТАНУ БЕЗПЕКИ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ЛОГІКО-ЛІНГВІСТИЧНОГО ПІДХОДУ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (51), 110–118. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/138

Номер

Розділ

СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ І ВОЄННА БЕЗПЕКА