ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ІНШОМОВНИХ ЗМІ В ІНТЕРЕСАХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ

Автор(и)

  • О.М Марченко-Бабіч

Ключові слова:

природномовний, система, структура, рівні мовної системи, тезаурус, розпізнавання, Cентимент-аналіз

Анотація

У статті визначені основні функціональні вимоги до розроблення автоматизованої системи моніторингу іншомовних ЗМІ в інтересах забезпечення інформаційної безпеки. Береться до уваги фактор компетентності фахівців-розробників та визначаються основні етапи розробки. Приділяється увага особливостям організації мовної системи, зокрема рівням організації та структурі тексту. Визначається модель автоматизованого опрацювання тексту, що включає поєднання математичного апарату із оптимальним набором властивостей щодо аналізу тексту, у тому числі перевагами, важливими на даному етапі дослідження. Встановлюються елементи, що являють інтерес для розпізнавання при розмічуванні тексту. Запропоновано основні групи семантично-забарвлених лексичних одиниць для розпізнавання у тексті. Блок Cентимент-аналізу визначений основним інструментом оцінювання тексту на рівні розробки лінгвістичного забезпечення системи.

Біографія автора

О.М Марченко-Бабіч

кандидат технічних наук, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-29

Як цитувати

Марченко-Бабіч, О. (2016). ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ІНШОМОВНИХ ЗМІ В ІНТЕРЕСАХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (51), 119–123. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/139

Номер

Розділ

СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ І ВОЄННА БЕЗПЕКА