КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПРИКОРДОННОЇ БЕЗПЕКИ

Автор(и)

  • Р.В. Рачок
  • Д.А. Мул
  • Є.В. Прокопенко

Ключові слова:

система прикордонної безпеки, складна система, модель системи прикордонної безпеки, алгоритм, комбінаторний метод з обмеженою базою аргументів

Анотація

У статті досліджено наукові підходи в оцінці викликів та загроз прикордонній безпеці Україні. В статті проаналізовані загрози та виклики прикордонній безпеці і місце та роль Держприкордонслужби в системі її забезпечення. Відзначається, що система прикордонної безпеки може розглядатись як складна система. З метою дослідження та забезпечення належного рівня системи прикордонної безпеки актуальною є задача моделювання системи прикордонної безпеки.  Для моделювання системи прикордонної безпеки пропонується застосовувати алгоритм побудови моделі складної системи з використанням комбінаторного методу з обмеженою базою аргументів, який дозволяє вивчати системи з великою кількістю аргументів та з визначеною кількістю обов’язкових аргументів.

Біографії авторів

Р.В. Рачок

кандидат технічних наук, доцент, начальник (завідувач) кафедри загальнонаукових та інженерних дисциплін, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, (м. Хмельницький, Україна)

Д.А. Мул

кандидат технічних наук, доцент, професор кафедри зв’язку, автоматизації та захисту інформації, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, (м. Хмельницький, Україна)

Є.В. Прокопенко

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри зв’язку, автоматизації та захисту інформації, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, (м. Хмельницький, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-29

Як цитувати

Рачок, Р., Мул, Д., & Прокопенко, Є. (2016). КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПРИКОРДОННОЇ БЕЗПЕКИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (51), 131–138. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/141

Номер

Розділ

СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ І ВОЄННА БЕЗПЕКА