АРХІТЕКТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БАЗ ДАНИХ З КОЛОНКОВИМ ПРЕДСТАВЛЕННЯМ ДАНИХ

Автор(и)

  • В.М. Джулій
  • В.М. Чешун
  • О.С. Лєнков

Ключові слова:

надвеликі об’єми даних, колонкові індекси, колонкові бази даних, OLTP, OLAP, інформаційні системи

Анотація

У статті розглядаються нові принципи та підходи до проектування систем захисту баз даних з колонковим представленням. Описана загальна архітектура організації системи захисту баз даних з використанням додаткової програмної системи, що забезпечує зв'язок звичайної реляційної СУБД з колонковим представленням даних. Колонкові індекси створюються та підтримуються в розподіленій оперативній пам'яті обчислювального кластера. При створенні інформаційних систем з такою конфігурацією необхідно підключити підсистему відновлення колонкових індексів після збою. Результати експериментів показали, що підходи і методи паралельного виконання запитів класу OLAP на базі доменно-колонкової моделі демонструють хорошу масштабованість для запитів з великою селективністю, які є типовими для сховищ даних. Ефективність використання системи знижується при зменшенні розмірів бази даних і при збільшенні розмірів результуючого відношення. Результати, отримані в ході роботи, можуть застосовуватися при створенні масштабованих колонкових співпроцесорів SQL-СУБД, що дозволить обробляти надвеликі сховища даних на кластерних обчислювальних системах, у тому числі з вузлами, що включають в себе багатоядерні прискорювачі типу GPU або MIC.

Біографії авторів

В.М. Джулій

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький, Україна)

В.М. Чешун

кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький, Україна)

О.С. Лєнков

інженер, Національний авіаційний університет (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-29

Як цитувати

Джулій, В., Чешун, В., & Лєнков, О. (2016). АРХІТЕКТУРА ОРГАНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ЗАХИСТУ БАЗ ДАНИХ З КОЛОНКОВИМ ПРЕДСТАВЛЕННЯМ ДАНИХ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (51), 150–158. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/144

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ