АНАЛІЗ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ ЗАСОБІВ РАДІОЗВ’ЯЗКУ

Автор(и)

  • І.Г. Коваленко
  • А.О. Міщенко
  • О.С. Вавасова

Ключові слова:

радіоелектронний засіб, електромагнітна сумісність

Анотація

У статті запропоновані методики аналізу електромагнітної сумісності (ЕМС), що призначені для визначення можливого взаємного впливу групи радіоелектронних засобів (РЕЗ) зв'язку. Запропоновані методики базуються на сучасних рекомендаціях Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ). Особливістю розроблених методик є їх орієнтація на практичну реалізацію для отримання комплексного рішення задачі аналізу електромагнітної сумісності засобів зв’язку. Також, особливістю методик є зменшення складності розрахунків шляхом поділення аналізу на два етапи – попередній та детальний. На попередньому етапі здійснюється вибір і аналіз ЕМС РЕЗ за частотно-територіальною ознакою. На етапі детального аналізу проводяться розрахунки ЕМС з урахуванням можливого впливу побічних та інтермодуляційних випромінювать, а також можливості блокування приймачів при розташуванні групи РЕЗ в обмеженому просторі. Запропоновані методики передбачають зменшення обсягу складних розрахунків для окремих складових задач аналізу ЕМС, які вимагають надлишок точних вихідних даних, при відсутності частини яких складні розрахунки за запропонованими МСЕ методиками можуть привести до неприйнятних результатів.

Біографії авторів

І.Г. Коваленко

кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (м. Київ)

А.О. Міщенко

провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (м. Київ)

О.С. Вавасова

працівник Збройних Сил України, науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (м. Київ)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-09

Як цитувати

Коваленко, І., Міщенко, А., & Вавасова, О. (2017). АНАЛІЗ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ ЗАСОБІВ РАДІОЗВ’ЯЗКУ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (54), 22–33. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/158

Номер

Розділ

ТЕХНІКА