ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ТЕХНІЧНОЇ ПРИДАТНОСТІ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ НАДІЙНОСТІ З АРГУМЕНТОМ, ЩО ЗАПІЗНЮЄТЬСЯ

Автор(и)

  • М.О. Шишанов
  • А.А. Любарець
  • А.М. Шатров
  • С.А. Горбачевський

Ключові слова:

граничний стан, засоби ураження, інтенсивність відмов, модель надійності з аргументом, що запізнюється

Анотація

Можливості продовження призначених показників засобів ураження встановлюються за результатами виконання сукупності робіт, зокрема оцінювання і прогнозування на продовжуваний період показників надійності.

Надійність є інтегральною властивістю, яка, в залежності від призначення зразка і умов його використання, містить сукупність властивостей: безвідмовність, довговічність і ремонтопридатність. При цьому вирішальним фактором обрання надійності для рішення задач оцінювання деградації технічного стану ЗУ є її властивість змінюватися у часі в залежності від початкових властивостей зразка та умов експлуатації. При рішенні задачі було використано апріорну гіпотезу щодо сталості потоку відмов на етапі нормальної (ефективної) експлуатації системи.

У статті викладено результати досліджень щодо можливості визначення терміну технічної придатності до використання засобів ураження із заданою достовірністю на основі моделі надійності з аргументом, що запізнюється.

Біографії авторів

М.О. Шишанов

доктор технічних наук, професор, провідний науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України (м. Київ)

А.А. Любарець

кандидат технічних наук, начальник відділу експлуатації, надійності і випробувань державного підприємства “Державне київське конструкторське бюро “Луч”, (м. Київ)

А.М. Шатров

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник Державного науково-дослідного інституту авіації (м. Київ)

С.А. Горбачевський

науковий співробітник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України (м. Київ)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-09

Як цитувати

Шишанов, М., Любарець, А., Шатров, А., & Горбачевський, С. (2017). ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ТЕХНІЧНОЇ ПРИДАТНОСТІ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ НА ОСНОВІ МОДЕЛІ НАДІЙНОСТІ З АРГУМЕНТОМ, ЩО ЗАПІЗНЮЄТЬСЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (54), 88–93. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/166

Номер

Розділ

ТЕХНІКА