МЕТОД ВИЯВЛЕННЯ ЗАГРОЗИ ПОШИРЕННЯ ЗАБОРОНЕНОЇ ДО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖАХ

Автор(и)

  • Ю.О. Гунченко
  • В.О. Бойчук
  • В.С. Юмашов

Ключові слова:

безпека комп’ютерних мереж, заборонена інформація, моделювання, формування топології

Анотація

У статті розглядаються комп’ютерні мережі (КМ), що знаходяться під впливом загрози поширення забороненої інформації. Досліджуються моделі загрози поширення цієї інформації і особливості комп’ютерних мереж. Наведено основні проблеми інформаційної безпеки, які актуальні для даного дослідження. Розробляється і досліджується імітаційна модель, що враховує топологічні характеристики мережі, а також особливості інформаційної взаємодії абонентів як людино-машинних систем. і аналітична модель загрози поширення забороненої до розповсюдження інформації в КМ з урахуванням топологічної вразливості мережі. Релевантність результатів аналітичного рішення підтверджена серією експериментів на топології реальної мережі з використанням імітаційного моделювання. Також розробляється методика формування топології великомасштабної КМ з проведенням досліджень, яка враховує основні топологічні характеристики доступної частини мережі і працює в умовах недостатньої репрезентативності вибірки вихідних даних. Запропоновано систему протидії загрозі поширення забороненої до розповсюдження інформації.

Біографії авторів

Ю.О. Гунченко

доктор технічних наук, доцент, професор кафедри математичного забезпечення комп’ютерних систем, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (м. Одеса)

В.О. Бойчук

кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

В.С. Юмашов

магістр кафедри комп’ютерних систем та мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-09

Як цитувати

Гунченко, Ю., Бойчук, В., & Юмашов, В. (2017). МЕТОД ВИЯВЛЕННЯ ЗАГРОЗИ ПОШИРЕННЯ ЗАБОРОНЕНОЇ ДО РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖАХ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (54), 99–106. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/168

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ