МЕТОД ПРОТИДІЇ ПРИХОВАНИМ ЗАГРОЗАМ В СЕРЕДОВИЩІ ХМАРНИХ ОБЧИСЛЕНЬ

Автор(и)

  • І.В. Козак
  • О.В. Огнєвий

Ключові слова:

кібербезпека, хмарні обчислення, приховані загрози, захист інформації

Анотація

У результаті проведеного аналізу в статті доводиться актуальність розробки технології протидії спробам змінити стан захищеності інформаційних ресурсів у середовищі хмарних обчислень. В результаті досліджень, проведених авторами, зроблено висновок про те, що перспективним напрямком вдосконалення технологій кіберзахисту в середовищі хмарних обчислень є розробка методів протидії загрозам, які реалізуються з допомогою процесів, в яких суб'єкти і об'єкти інформаційної взаємодії можуть використовувати різні канали передачі даних, у тому числі і приховані. Показано, як реалізація прихованих загроз дозволяє шкідливому коду маскуватися під системний процес, завдаючи шкоди безпеці середовища хмарних обчислень за допомогою блокування, розкрадання, знищення або несанкціонованої передачі інформації.

Для боротьби з такими загрозами актуальною є розробка нових засобів захисту інформації, заснованих на методах оперативної ідентифікації потенційних вразливостей, що виникають як на рівні процесів контролю доступу до ресурсів гостьових ОС, так і на рівні системних викликів гіпервізора, які за певних умов самі можуть ставати джерелами різних видів руйнівних впливів.

Відповідно, виникає необхідність в розробці математичної моделі прихованих загроз інформаційної безпеки, в якій враховується поведінковий характер об'єктів інформаційної взаємодії. Також розроблено модель інформаційного забезпечення для хмарних обчисленнях, що дозволяє представити формалізований опис інформаційних процесів у середовищі хмарних обчислень у вигляді мультиграфа транзакцій. На основі цих моделей розроблено метод протидії прихованим загрозам, заснований на контролі транзакцій, що відповідають вимогам політики безпеки.

Біографії авторів

І.В. Козак

магістр кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

О.В. Огнєвий

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-09

Як цитувати

Козак, І., & Огнєвий, О. (2017). МЕТОД ПРОТИДІЇ ПРИХОВАНИМ ЗАГРОЗАМ В СЕРЕДОВИЩІ ХМАРНИХ ОБЧИСЛЕНЬ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (54), 107–114. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/169

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ