РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА МЕТОДУ ЇЇ ВИРІШЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ НА ОСНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІРТУАЛІЗАЦІЇ
Ключові слова:
ефективність, технологія віртуалізації, серверний парк, реорганізація, математична модель, метод, алгоритмАнотація
Як правило, в кожній організації своя специфіка і свої підходи до зниження витрат на обслуговування, розвитку корпоративної мережі і отримання від неї додаткового прибутку. Завдання підвищення ефективності використання ресурсів також в кожному конкретному випадку вирішується з урахуванням особливостей і специфіки, властивих організації. Звісно, головним критерієм є ефективність, але при виборі будь-яких конкретних підходів до підвищення ефективності використання ресурсів слід також враховувати чотири важливих критерії: ізоляція несумісного програмного забезпечення, безпека корпоративної мережі, надійність обладнання, «прозорість» для користувачів. На сьогоднішній день можна виділити декілька загальновідомих підходів до підвищення ефективності використання ресурсів: використання ресурсів для внутрішніх задач; використання ресурсів для задач сторонніх організацій; застосування адекватних апаратних рішень; об'єднання сервісів і зниження числа серверних операційних систем; застосування технології віртуальних машин. У розглянутих підходах ми, так чи інакше, стикалися з серйозними проблемами інформаційної безпеки, сумісності програмного забезпечення, порушення деякої логічної структури розміщення служб і функцій серед комп'ютерів мережі, а також складності підбору адекватних апаратних конфігурацій. Але саме за допомогою технології віртуалізації можна уникнути майже всі описані проблеми, окрім надійності. Однак, на сьогоднішній день відсутня будь-яка методика з планування нового або реорганізації існуючого серверного парку з метою підвищення ефективності використання обчислювальних ресурсів при застосуванні технології віртуальних машин.Відповідно, виникає необхідність в розробці деякої математичної моделі для завдання пошуку розподілу логічних серверів по фізичним комп'ютерам з урахуванням специфіки, властивою технології віртуальних машин, і пошуку методів її вирішення.
На основі запропонованих алгоритмів, математичних моделей та методів їх вирішення розроблена програмна реалізація алгоритму пошуку оптимального розподілу логічних серверів по комп'ютерам.