РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА МЕТОДУ ЇЇ ВИРІШЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ НА ОСНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІРТУАЛІЗАЦІЇ

Автор(и)

  • І.В. Муляр
  • Г.В. Гусляков
  • Л.В. Солодєєва

Ключові слова:

ефективність, технологія віртуалізації, серверний парк, реорганізація, математична модель, метод, алгоритм

Анотація

Як правило, в кожній організації своя специфіка і свої підходи до зниження витрат на обслуговування, розвитку корпоративної мережі і отримання від неї додаткового прибутку. Завдання підвищення ефективності використання ресурсів також в кожному конкретному випадку вирішується з урахуванням особливостей і специфіки, властивих організації. Звісно, головним критерієм є ефективність, але при виборі будь-яких конкретних підходів до підвищення ефективності використання ресурсів слід також враховувати чотири важливих критерії: ізоляція несумісного програмного забезпечення, безпека корпоративної мережі, надійність обладнання, «прозорість» для користувачів. На сьогоднішній день можна виділити декілька загальновідомих підходів до підвищення ефективності використання ресурсів: використання ресурсів для внутрішніх задач; використання ресурсів для задач сторонніх організацій; застосування адекватних апаратних рішень; об'єднання сервісів і зниження числа серверних операційних систем; застосування технології віртуальних машин. У розглянутих підходах ми, так чи інакше, стикалися з серйозними проблемами інформаційної безпеки, сумісності програмного забезпечення, порушення деякої логічної структури розміщення служб і функцій серед комп'ютерів мережі, а також складності підбору адекватних апаратних конфігурацій. Але саме за допомогою технології віртуалізації можна уникнути майже всі описані проблеми, окрім надійності. Однак, на сьогоднішній день відсутня будь-яка методика з планування нового або реорганізації існуючого серверного парку з метою підвищення ефективності використання обчислювальних ресурсів при застосуванні технології віртуальних машин.Відповідно, виникає необхідність в розробці деякої математичної моделі для завдання пошуку розподілу логічних серверів по фізичним комп'ютерам з урахуванням специфіки, властивою технології віртуальних машин, і пошуку методів її вирішення.

На основі запропонованих алгоритмів, математичних моделей та методів їх вирішення  розроблена програмна реалізація алгоритму пошуку оптимального розподілу логічних серверів по комп'ютерам.

Біографії авторів

І.В. Муляр

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

Г.В. Гусляков

магістр кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

Л.В. Солодєєва

науковий співробітник науково-дослідного центру, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Киев)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-09

Як цитувати

Муляр, І., Гусляков, Г., & Солодєєва, Л. (2017). РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА МЕТОДУ ЇЇ ВИРІШЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ РЕСУРСІВ НА ОСНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІРТУАЛІЗАЦІЇ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (54), 134–143. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/173

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ