РОЗПІЗНАВАННЯ ГРАФІЧНИХ ОБРАЗІВ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

Автор(и)

  • О.А. Мясіщев
  • Є.С. Лєнков
  • О.М. Білик

Ключові слова:

розпізнавання образів, нейронні мережі, open cv, детектування, activetrack

Анотація

У статті розглядаються методи для підвищення ефективності роботи функції системи стеження за об’єктом (ActiveTrack), проблемою в даній системі є те що при великому скупченні людей, або коли ціль рухалась повільно і раптово збільшила швидкість, система втрачає ціль на яку було вказано.

Тому в даній функції пропонується використовувати додатковий пристрій який буде отримувати вхідні дані з відеокамери головного пристрою та вибирати ціль з пульта керування, далі методами розпізнавання образів з використанням бібліотеки OpenCV та використанням нейронної мережі проводиться аналіз даних, пошук на відеозображенні вказаної цілі і передаватимуться дані для скеровування головного пристрою в сторону яку рухається ціль. Для вирішення завдань виявлення перешкод і розпізнавання образів необхідна наявність неспотвореного зображення. Однак більшість об'єктивів телекамер мають викривляє ефектом (аберацією). Об'єктиви, в яких повністю усунена аберація, мають високу вартість і великими масогабаритними характеристиками. Для усунення аберації об'єктиву телекамери пропонується використання алгоритму цифрової корекції спотворень на відеозображенні.

Модуль на якому оброблятимуться вхідні дані складається з одноплатного комп’ютера, вибір обумовлений малими розмірами та масою.

Біографії авторів

О.А. Мясіщев

доктор технічних наук, професор, професор кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

Є.С. Лєнков

кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, Військовий інститут телекомунікацій і інформатизації (м. Київ)

О.М. Білик

магістр кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-09

Як цитувати

Мясіщев, О., Лєнков, Є., & Білик, О. (2017). РОЗПІЗНАВАННЯ ГРАФІЧНИХ ОБРАЗІВ З ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (54), 143–149. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/174

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ