ДОСТУПНИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ПРОСТІР ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Автор(и)

  • О.І. Гуменна
  • І.В. Муляр
  • Л.О. Ряба

Ключові слова:

бібліотечно-інформаційне обслуговування, бібліотечні послуги, люди з обмеженими можливостями

Анотація

У статті розглядається потреба в створенні рівних можливостей доступу до знань, інформації і художніх творів шляхом використання ряду ресурсів і служб в рівній мірі всім членам суспільства, незалежно від ступеня працездатності,  релігійних, етнічних особливостей. Фізичні дефекти, відсутність мобільності людей з обмеженими можливостями здоров'я не дають вільного доступу до інформації. Висвітлення проблем бібліотечно-інформаційного обслуговування, що допомагають людям з обмеженими фізичними можливостями отримати інформацію, щоб не бути ізольованими від соціально-культурного життя суспільства. Завдання  бібліотек полягає в тому, щоб зруйнувати бар'єри і зробити інформацію найбільш доступною і повноцінною для різних груп таких категорій громадян.  При всій складності вирішення завдань по соціальному захисту людей з особливими потребами слід залучити їх до книги, до бібліотеки. Це є безперечною умовою їх повноцінної соціальної реабілітації. Бібліотеки повинні робити все для того, щоб ресурси їх книгозбірень стали доступнішими для всіх категорій користувачів.

Біографії авторів

О.І. Гуменна

завідуюча бібліотекою Хмельницької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 імені Олександра Співачука (м. Хмельницький)

І.В. Муляр

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький)

Л.О. Ряба

науковий співробітник науково-дослідного центру, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ)

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-09

Як цитувати

Гуменна, О., Муляр, І., & Ряба, Л. (2017). ДОСТУПНИЙ БІБЛІОТЕЧНИЙ ПРОСТІР ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (54), 216–222. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/183

Номер

Розділ

СИСТЕМНІ ПИТАННЯ В НАУЦІ ТА ОСВІТІ