МЕТОДИ АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ РОЗРОБКИ WEB - ДОДАТКІВ
Ключові слова:
веб-додатки, контролери, моделі, представлення, програмний код, метод, алгоритм, структурний синтез, інтернет-технологіїАнотація
У статті запропонований «ресурсний» метод організації контролерів веб-додатка.
Архітектура програмного забезпечення (комп'ютерної системи) являє собою сукупність структур, що складаються з програмних елементів, зовні видимих властивостей цих елементів та взаємозв’язків між ними. Архітектура – це незмінна глибинна структура веб-додатка. Помилки, закладені в архітектуру при її проектуванні, будуть призводити до ще більших помилок в процесі її реалізації (кодування).
Найперспективнішим на даний момент методом розробки веб-додатка є метод, заснований на парадигмі «Модель-Представлення-Контролер». Однак цей метод не позбавлений недоліків, найістотнішим з яких є відсутність методів структурного синтезу програмного коду рівня моделей, рівня представлення і рівня контролерів. У зв'язку з цим поширеним явищем стало невірне трактування архітектури, що призвело до появи великої кількості не уніфікованого програмного коду, що не задовольняють вимогам якості.
Для усунення розглянутих недоліків пропонується модель архітектури веб – додатка і метод структурного синтезу архітектури, а також вихідного коду рівня моделей, рівня представлення і рівня контролерів. Синтез здійснюється методом угрупування сутностей предметної області. Сутності веб-додатка необхідно представити спеціальними класами - моделями. Сукупність моделей становить шар доступу до даних. У запропонованому методі модельний шар охоплює меншу множину функцій, що реалізовуються, ніж модельний шар в існуючій архітектурі «Модель-Представлення-Контролер» за рахунок введення сервісного шару.
На основі визначень рівнів абстракції стає можливим сформувати визначення модуля веб-додатка. Модуль веб-додатка - сукупність представлень (шаблонів і видів), контролерів, моделей даних і базових моделей, сервісів, конфігурацій і тестів, віднесених до певної частини предметної області додатка.
Запропонований «ресурсний» метод організації контролерів веб-додатка. Суть методу полягає в тому, що необхідно проводити розробку рівня контролерів, базуючись не на моделях і представленнях, а на сутностях, над якими планується проводити операції. Такі сутності будуть виступати ресурсами веб-додатка.
Використання пропонованої архітектури і методик розробки веб-додатка дозволить покращити показники якості і разом з тим збільшити продуктивність розробки.