МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ВИЯВЛЕННЯ АТАК В БЕЗДРОТОВИХ МЕРЕЖАХ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ

Автор(и)

  • В.М. Джулій
  • С.Р. Красильников
  • С.О. Божук

Ключові слова:

бездротові мережі, моделі, алгоритми, ефективність виявлення атак, метод, мережевий трафік, інформаційна безпека

Анотація

У статті запропоновані алгоритми виявлення атак в бездротовій мережі на основі застосування класифікованої моделі.

Бездротове середовище передачі даних в силу своїх особливостей створює потенційні умови для прослуховування мережевого трафіку і неконтрольованого підключення до бездротової мережі зловмисників, які знаходяться в зоні її дії. Бездротові мережі передачі даних схильні, в тому числі з причини недосконалості протоколів, до різних типів атак. Для вирішення зазначених проблем забезпечення безпеки інформації в бездротових мережах використовуються як технічні засоби захисту, так і організаційні заходи.

На теперішній час відсутні роботи по застосуванню методів інтелектуального аналізу даних в задачах виявлення атак на локальні бездротові мережі. У зв'язку з цим виникає проблема вибору оптимального вектора ознак, специфічних для подій безпеки в бездротових мережах, які будуть використовуватися в ході класифікації даних подій. Задача розробки алгоритмічного та програмного забезпечення системи, що дозволяє автоматизувати процес виявлення бездротових атак на основі застосування сучасних методів інтелектуального аналізу параметрів мережевого трафіку, є актуальною. Широке розповсюдження бездротових локальних мереж та їх застосування в корпоративних інформаційних системах призводить до необхідності приділяти активну увагу вирішенню притаманних їм проблем інформаційної безпеки. При цьому існуючі засоби захисту, в тому числі комерційні бездротові системи виявлення атак, не забезпечують повноцінного захисту від зловмисної активності.

Проведений аналіз загроз і їх джерел та побудова їх моделей, дозволяють більш точно оцінювати безпеку мережевої активності і рівень довіри до її джерела.  Запропоновані алгоритми виявлення атак в бездротовій мережі на основі застосування класифікованої моделі з використанням технологій інтелектуального аналізу даних. Аналіз алгоритмів дозволяє зробити висновок про їх застосовності в складі системи виявлення атак.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-04

Як цитувати

Джулій, В., Красильников, С., & Божук, С. (2018). МЕТОДИ ТА АЛГОРИТМИ ВИЯВЛЕННЯ АТАК В БЕЗДРОТОВИХ МЕРЕЖАХ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (57), 104–112. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/259

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ