ВПЛИВ ПСИХОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ВИНИКНЕННЯ БОЙОВОГО СТРЕСУ У ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ АТО

Автор(и)

  • А.О. Міщенко
  • С.О. Пантась
  • О.О. Шугалій
  • А.В. Гетьман

Ключові слова:

військова психологія, психоемоційний стан, бойовий стрес, екстремальні умови, бойові дії

Анотація

У статті представлено теоретичний огляд питання змін психічного здоров'я військовослужбовців, який формується під впливом екстремальних умов. Розглянуті основні психоемоційні стани військовослужбовців в умовах бойових дій. Охарактеризовано основні ситуаційно-середовищні, супутні чинники психологічних факторів бойового стресу військовослужбовців – учасників АТО. Аналізується сутність «бойового стресу» та умови реагування на нього, зазначається вплив форм страху, переживання болю та адаптації психіки в умовах бойових дій.

Розглянуті основні моделі та напрямки бойового стресу, які дозволили визначитися з розумінням даної категорії та обґрунтувати як зовнішні так і внутрішні причини його виникнення.

Проаналізовано досвід участі частин, підрозділів Збройних Сил України та інших військових формувань у антитерористичній операції на сході країни, який засвідчив про актуальність як проблеми виникнення психофізіологічних реакцій військових на стресогенні чинники бою, так і проблеми необхідності психологічного супроводження після ведення бойових дій військовослужбовців та надання їм у разі необхідності оперативної психологічної допомоги.

Зроблений висновок, що для запобігання патологічних змін психічного здоров’я, доцільно значно покращити психологічний супровід військовослужбовців шляхом проведення тренінгів перед відправкою у зону бойових дій та після перебування в екстремальних ситуаціях.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-04

Як цитувати

Міщенко, А., Пантась, С., Шугалій, О., & Гетьман, А. (2018). ВПЛИВ ПСИХОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ВИНИКНЕННЯ БОЙОВОГО СТРЕСУ У ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ АТО. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (57), 215–221. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/273

Номер

Розділ

ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ