МЕТОДИКА СТВОРЕННЯ НАВІГАЦІЙНИХ КАРТ НА ОСНОВІ ЦИФРОВОЇ БАЗИ ДАНИХ

Автор(и)

  • В.І. Хірх-Ялан
  • Г.Б. Жиров
  • Н.І. Литвиненко
  • Б.Г. Жиров
  • Р.В. Писаренко

Ключові слова:

карта місцевості, цифрова карта, навігаційна карта, програмний комплекс ArcGIS

Анотація

Навігаційне забезпечення військ є одним з видів топогеодезичного забезпечення військ (сил). На сьогоднішній час існує загальна проблема щодо удосконалення систем управління частинами та підрозділами та висуваються нові вимоги до забезпечення військ картографічними матеріалами. Вирішення даної проблеми можлива з використанням програмного забезпечення інструментальних картографічних та геоінформаційних систем. Однією з багатьох ланок щодо забезпечення військ картографічними матеріалами є забезпечення саме навігаційними картами.

На основі проведеного аналізу змісту та шляхів використання навігаційних карт у Збройних Силах провідних країн світу, а також нормативно-правової бази, що стосуються навігаційного забезпечення Збройних Сил України, визначено перелік задач, для вирішення яких можуть використовуватись навігаційні карти в інтересах Топографічної служби Збройних Сил України. Також проведений аналіз напрямків використання геоінформаційних систем для військової сфери свідчить про необхідність розроблення додаткових інструментів геопросторової оброки даних у відповідності до завдань, які вирішуються при організації заходів топогеодезичного забезпечення Збройних Сил України. Таким чином, у статті розроблена методика створення навігаційних карт на основі цифрової бази даних.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-04

Як цитувати

Хірх-Ялан, В., Жиров, Г., Литвиненко, Н., Жиров, Б., & Писаренко, Р. (2018). МЕТОДИКА СТВОРЕННЯ НАВІГАЦІЙНИХ КАРТ НА ОСНОВІ ЦИФРОВОЇ БАЗИ ДАНИХ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (57), 186–191. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/278

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ