ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МАРКУВАННЯ В ОБЛАСТІ ВЕЙВЛЕТ-ПЕРЕТВОРЕННЯ

Автор(и)

  • С.Р. Красильников
  • В.І. Прухніцький
  • Л.О. Ряба
  • Л.В. Солодєєва

Ключові слова:

цифрові водяні знаки, маркування, вейвлет

Анотація

У даній роботі розглядаються методи маркування зображень цифровими водяними знаками, наприклад, з метою авторизації мультимедійної продукції. Запропонований метод маркування заснований на алгоритмі Corvi, але цифровий водяний знак поміщається в спектральну область, тим самим забезпечується його підвищена стійкість при стисненні або при перетворенні маркованого зображення. Представлені кількісні характеристики, що підтверджують ефективність даного методу в порівнянні з відомими методами.

У ряді випадків маркування цифрового зображення проводиться чорно-білим логотипом, виступаючим в якості цифрового водяного знаку. Перевагою застосування в якості ЦВЗ логотипу є простота і наочність встановлення авторських і комерційних прав на мультимедійну продукцію після виділення ЦВЗ. Зазвичай логотип представляє собою картинку, яка неоднорідна, тобто є великі області чорного і білого, і при додаванні в зображення він може спотворити його. Тому створюють все нові методи, для найкращого вирішення цієї проблеми.

У зв’язку з інтенсивним розвитком і поширенням технологій, які дозволяють за допомогою комп’ютера інтегрувати, обробляти та синхронно відтворювати різні типи сигналів (так звані мультимедійні технології), питання захисту інформації, представленої в цифровому вигляді, є надзвичайно актуальним.

Зроблено висновок, що алгоритми маркування, подібні модифікованому методу Corvi, приховують ЦВЗ для сприйняття частини вейвлет перетворення, мають достатню стійкість до методів цифрової обробки сигналу і можуть бути адаптовані в поєднанні з алгоритмами стиснення зображення.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-04

Як цитувати

Красильников, С., Прухніцький, В., Ряба, Л., & Солодєєва, Л. (2018). ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МАРКУВАННЯ В ОБЛАСТІ ВЕЙВЛЕТ-ПЕРЕТВОРЕННЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (58), 25–32. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/283

Номер

Розділ

ТЕХНІКА