АНАЛІЗ МЕТОДІВ ТА АЛГОРИТМІВ МОНІТОРИНГУ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖ

Автор(и)

  • В.В. Желєзняк
  • О.А. Мясіщев
  • С.В. Лєнков
  • Д.О. Сєлюков

Ключові слова:

системи мережевого моніторингу, інформаційні системи, ідентифікатор операційної системи

Анотація

У статті розглядаються існуючі методи та алгоритми ідентифікації операційних систем, засновані на аналізі значень RTO (Retransmission Timeouts), використовуваних стеком протоколів TCP/IP, які є основою для побудови і функціонування систем моніторингу обчислювальних мереж. Показані основні властивості, переваги та недоліки даних методів, які дозволяють спеціалісту повисити ефективність своєї роботи на етапі реалізації і експлуатації контрольованих інформаційних систем.

На теперішній час відсутні досконалі алгоритми моніторингу обчислювальних мереж, засновані на аналізі тимчасових закономірностей в роботі стека протоколів TCP / IP. У зв'язку з цим виникає проблема функціонування інформаційної мережі. Задачею є розробка ефективних засобів моніторингу та діагностики інформаційних систем. Широке розповсюдження систем мережевого моніторингу в корпоративних інформаційних системах призводить до необхідності приділяти активну увагу вирішенню притаманних їм проблем безперебійного функціонування. При цьому існуючі певні засоби для отримання якості роботи мережі.

Проведений аналіз методів моніторингу та алгоритмів спрямованих на визначення ідентифікатора операційної системи дає нам змогу більш швидше оцінювати рівень працездатності мережі та точність (достовірність) результуючого припущення про версії ОС цільового вузла.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-04

Як цитувати

Желєзняк, В., Мясіщев, О., Лєнков, С., & Сєлюков, Д. (2018). АНАЛІЗ МЕТОДІВ ТА АЛГОРИТМІВ МОНІТОРИНГУ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МЕРЕЖ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (58), 107–113. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/293

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ