МЕТОД ПЕРЕДАЧІ ПРИХОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ БЕЗ СПОТВОРЕННЯ РАСТРОВОГО ЗОБРАЖЕННЯ
Ключові слова:
стеганографія, стеганографічні методи, файл-ключ, растрове зображення, прихований канал зв'язку, захист інформації, стегоключАнотація
У статті запропонований метод передачі прихованої інформації без спотворення растрового зображення. На основі проведеного аналізу наведено поняття прихованого каналу передачі інформації, а також класифікація методів і завдань прихованої передачі інформації.
Проведено огляд існуючих методів впровадження інформації в растрові зображення. Наведено аналіз існуючих програм впровадження інформації в растрові зображення, виявлено їх переваги та недоліки. Розглянуті можливі області застосування стеганографії, зокрема-стеганографія може бути використана для зберігання і розподілення ключів в мережах зв'язку. Виявлені недоліки методів впровадження інформації в растрові зображення і їх програмні реалізації не дозволяють в повній мірі використовувати їх для безпечної передачі інформації. Для усунення виявлених недоліків запропонований метод передачі прихованої інформації без спотворення растрового зображення, який дозволяє із зображення і файла даних, отримати файл-ключ пікселів, за допомогою якого можна буде витягнути файл даних із початкового растрового зображення, без спотворення растрового зображення. При необхідності існує можливість побітово зашифрувати файл-ключ в початкове растрове зображення, в даному випадку при створенні файл-ключа, останній байт пікселя не індексується, тому що він буде змінений.
Для організації прихованого каналу зв'язку, розподілу і передачі ключової інформації запропонований метод, що на відміну від розглянутих, має високу пропускну здатність. Файл-ключ пікселів стискається і зберігається в форматі результуючого растрового зображення. Через низьку ентропію файл-ключа пікселів, він буде мати набагато менший розмір, ніж початкове растрове зображення. При необхідності існує можливість шифрування файл-ключа пікселів методом симетричного шифрування або RSA, що значно підвищить стійкість до атак - впроваджена інформація може піддаватися злому, видаленню чи атакам. Стійкість є головною вимогою, що висувається до будь яких стеганографічних методів, а також забезпечить секретність вбудованої інформації.