МЕТОД ПЕРЕДАЧІ ПРИХОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ БЕЗ СПОТВОРЕННЯ РАСТРОВОГО ЗОБРАЖЕННЯ

Автор(и)

  • С.В. Лєнков
  • В.М. Джулій
  • О.В. Мірошніченко
  • Б.О. Бойко

Ключові слова:

стеганографія, стеганографічні методи, файл-ключ, растрове зображення, прихований канал зв'язку, захист інформації, стегоключ

Анотація

У статті запропонований метод передачі прихованої інформації без спотворення растрового зображення. На основі проведеного аналізу наведено поняття прихованого каналу передачі інформації, а також класифікація методів і завдань прихованої передачі інформації.

Проведено огляд існуючих методів впровадження інформації в растрові зображення. Наведено аналіз існуючих програм впровадження інформації в растрові зображення, виявлено їх переваги та недоліки. Розглянуті можливі області застосування стеганографії, зокрема-стеганографія може бути використана для зберігання і розподілення ключів в мережах зв'язку. Виявлені недоліки методів впровадження інформації в растрові зображення і їх програмні реалізації не дозволяють в повній мірі використовувати  їх для безпечної передачі інформації. Для усунення виявлених недоліків запропонований метод передачі прихованої інформації без спотворення растрового зображення, який дозволяє із зображення і файла даних, отримати файл-ключ пікселів, за допомогою якого можна буде витягнути файл даних із початкового растрового зображення, без спотворення растрового зображення. При необхідності існує можливість побітово зашифрувати файл-ключ в  початкове растрове зображення, в даному випадку при створенні файл-ключа, останній байт пікселя не індексується, тому що він буде змінений.

Для організації прихованого каналу зв'язку, розподілу і передачі ключової інформації запропонований метод, що на відміну від розглянутих,  має високу пропускну здатність. Файл-ключ пікселів стискається і зберігається в форматі результуючого растрового зображення. Через низьку ентропію файл-ключа пікселів, він буде мати набагато менший розмір, ніж початкове растрове зображення. При необхідності існує можливість шифрування файл-ключа пікселів методом симетричного шифрування або RSA, що значно підвищить стійкість до атак - впроваджена інформація може піддаватися злому, видаленню чи атакам. Стійкість є головною вимогою, що висувається до будь яких стеганографічних методів, а також забезпечить секретність вбудованої інформації.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-04

Як цитувати

Лєнков, С., Джулій, В., Мірошніченко, О., & Бойко, Б. (2018). МЕТОД ПЕРЕДАЧІ ПРИХОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЇ БЕЗ СПОТВОРЕННЯ РАСТРОВОГО ЗОБРАЖЕННЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (58), 114–122. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/294

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ