ПРЕДМЕТНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПОГЛЯД НА РОЗРОБКУ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Автор(и)

  • I.В. Муляр
  • В.О. Браун
  • В.К. Шваб
  • Я.М. Проценко
  • Р.М. Глушко

Ключові слова:

розробка програмного забезпечення, моделювання, предмента сфера, багаторівнева архітектура, предметно-орієнтоване проектування, комунікація, документування коду

Анотація

 

У статті розглядається теоретичні основи та переваги використання предметно-орієнтованого підходу до проектування та реалізації програмного забезпечення.

Зазвичай розробка программного забезпечення покликана вирішити проблеми певної предметної області або автоматизувати процеси, які там мають місце і важливі для кінцевого користувача. Проте сам процес розробки – це задача не тривіальна і його складність напряму залежить від того з якою предметною областю доведеться працювати. Як правило, складність предметної області – важко уникнути, так як вона порождена самою сутью цієї області. Тому доводиться опановувати складність проблеми або процесу.

На теперішній час існують багато підходів до проектування програмного забезпечення (наприклад, екстремальне програмування), які звертають увагу і беруть за основу різні аспекти життєвого циклу програмного продукту або проекту. Усі вони так чи інакше взаємодіють с предметною областю, проте жоден із них не орієнтується на неї. В них, процес проектування предметної моделі відділений від її реалізації засобами програмування, звертається особлива увага на проектування архітектури програмного забезпечення і предметна модель – є лише придатком до документації. Предметно-орієнтоване проектування показує, що такі підходи є неефективними, особливо це помітно на великих проектах із дуже складною предметною сферою. У ньому, головною частиною розробки програмного забезпечення є створення і удосконалення предметної моделі, на основі якої всі складності предметної області намагаються пояснити і  викласти.

Побудова предметної моделі та її ітераційне удосконалення, в процесі розвитку та еволюції програмного продукту дозволяють побудувати зрозумілу та чітку архітектуру програмної системи, а також організувати ефективну комунікацію в середині команди, яка займається розробкою та спеціалістами в предметній області, які не маю потрібних навиків, щоб зрозуміти розроблений програмний код. Такий підхід дозволяє розробляти програмні продукти будь-якої складності та стане можливим додавання нового функціоналу або підтримку існуючого ефективно.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-04

Як цитувати

Муляр I., Браун, В., Шваб, В., Проценко, Я., & Глушко, Р. (2018). ПРЕДМЕТНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПОГЛЯД НА РОЗРОБКУ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (58), 123–133. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/295

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ