ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ КОМПОНЕНТІВ СЕНСОРНИХ МЕРЕЖ

Автор(и)

  • Ю.В. Хмельницький
  • С.В. Лєнков
  • Т.В. Бондаренко
  • К.М. Слободянюк

Ключові слова:

сенсорна мережа, протоколи передачі даних, механізми сенсорних систем людини, архітектура мережі, мультимедійні дані, системи моніторингу

Анотація

У статті розглянуто питання розробки та впровадження сучасних сенсорних мереж які  є одними із сучасних та перспективних напрямків розвитку розподілених систем моніторингу та управління ресурсами, процесами, життєдіяльністю людини.  Основними вузлами таких мереж є малогабаритні пристрої, що виконують одночасно вимірювальні, обчислювальні та комунікаційні функції. Характерна їхня особливість полягає в обмеженості обчислювальних і комунікаційних ресурсів та вимог до тривалої роботи від джерела живлення.

Такі вузли не обмінюються повідомленнями між собою, а тільки передають дані своїх сенсорів та ретранслюють дані сенсорів інших вузлів. При цьому в системах моніторингу окремі вузли можуть знаходитись на значній відстані від базової станції, що висуває додаткові вимоги до протоколів та надійності передачі. Оскільки сфери застосування сенсорних мереж постійно розширяються у різних сферах діяльності людини, з’являються нові типи датчиків - тому розглянуто основні нейрофізіологічні механізми сенсорних систем людини. 

Також  гостро ця проблема стосується сенсорних мереж, які використовуються для збору та обробки мультимедійних даних. Передача мультимедійних даних у сенсорних мережах - це найбільш енергетично затратна операція, яка використовує значну енергію, проте  локальна обробка даних у безпровідних вузлах надасть змогу зменшити енерговитрати на передачу даних за рахунок використання ефективних методів обробки даних.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-05

Як цитувати

Хмельницький, Ю., Лєнков, С., Бондаренко, Т., & Слободянюк, К. (2018). ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ КОМПОНЕНТІВ СЕНСОРНИХ МЕРЕЖ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (59), 46–56. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/309

Номер

Розділ

ТЕХНІКА