СТРУКТУРА ПРОФЕСІЙНО ВАЖЛИВИХ ЯКОСТЕЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА НАПРЯМИ ЇХ ВІДТВОРЕННЯ

Автор(и)

  • Л.В. Городянська
  • А.І. Сизов

Ключові слова:

відтворення інтелектуальних ресурсів, військовослужбовець, професійна адаптація, структура професійно важливих якостей

Анотація

У статті розглянуто нові підходи до формування й аналізу професійно важливих якостей військовослужбовців ЗСУ, які будуються на принципах відтворення інтелектуального потенціалу людини та створення «доданої інтелектуальної вартості» фахівця. Таке відтворення пов’язане із структурою суспільних зв’язків і соціальних відносин і базується на інтелектуальних ресурсах людини, що є основним підґрунтям реформи ЗСУ.

Запропоновано та обґрунтовано структуру основних професійно важливих якостей військовослужбовців ЗСУ, які складаються із особистих, зокрема спадкових та набутих в процесі підготовки, зокрема ділових якостей, і формують базу інтелектуальних ресурсів ЗСУ, що можуть відтворюватися.  Встановлено, що одним із видів відтворення професійно важливих якостей військовослужбовців є професійна адаптація учасників бойових дій з обмеженими можливостями.

Підходи, викладені в статті, корелюються із пріоритетними напрямами використання бюджетних коштів, що спрямовуються на підготовку і підвищення кваліфікації офіцерських кадрів, підготовку студентів за програмою офіцерів запасу та за контрактом, іноземних фахівців тощо.

Запропоновані структуру і напрями відтворення професійно важливих якостей військовослужбовців ЗСУ доцільно використовувати при оцінюванні рівня відповідності дійсних професійних якостей військовослужбовців вимогам до займаної військової посади.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-05

Як цитувати

Городянська, Л., & Сизов, А. (2018). СТРУКТУРА ПРОФЕСІЙНО ВАЖЛИВИХ ЯКОСТЕЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА НАПРЯМИ ЇХ ВІДТВОРЕННЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (59), 186–190. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/324

Номер

Розділ

ПЕДАГОГІКА ТА ГУМАНІТАРНІ ПРОБЛЕМИ