МЕТОД АДАПТИВНОГО БАГАТОРІВНЕВОГО КОДУВАННЯ

Автор(и)

  • С.Р. Красильников ХмНУ
  • Д.В. Боднар ХмНУ
  • С.Ю. Гунченко ОНМУ
  • Р.С. Литвиненко ХмНУ

Ключові слова:

багаточастотна система, канал передачі даних, адаптивне розділення

Анотація

Основною метою даної статті являлась розробка методу оптимізації при передаванні інформації по каналах зв’язку при їхній зашумленості.

Для ефективного здійснення передачі даних в одно-, і в багатокористувацьких системах необхідна адаптація використовуваної схеми передачі до мінливих умов каналу. У даній роботі розглядається задача оптимізації параметрами багато частотного каналу зв'язку з метою мінімізації потужності передавача, необхідної для досягнення заданої швидкості передачі. Практична реалізація цього методу призводить до необхідності використання дискретних швидкостей передачі. Це призводить до того, що параметри реально використовуваної схеми передачі даних відрізняються від ідеального рішення оптимізаційної задачі, що призводить до деякого збільшення необхідної потужності передавача. Таким чином, можна очікувати підвищення ефективності адаптивної системи у разі використання набору схем кодування/модуляції з малим кроком швидкостей, що може бути реалізовано на основі концепції багаторівневого кодування. Тут було представлено новий адаптивний метод передачі для одно- і багатокористувацької системи. У разі однокористувацької системи застосовувалось багаторівневе кодування, що дозволило підвищити точність підбору швидкості кодування/модуляції для окремих під каналів. Крім того, запропонований спосіб оцінки пропускної здатності (а також спектральної ефективності) адаптивних систем, що функціонують в умовах каналу з випадковими незалежними передавальними коефіцієнтами, що дозволяє оцінити характеристики системи в області малих співвідношень сигнал/шум. Для випадку багатокористувацької системи був запропонований метод адаптивного розподілу потужності, швидкості передачі і кодового розділення каналу, що дозволило отримати енергетичний виграш до 3 дБ у порівнянні з аналогічною системою на основі частотного поділу. Запропоновано метод стиснення службової інформації, породжуваної адаптивною системою. Наведено теоретична нижня межа для потужності передавача в адаптивної системі, що використовує даний алгоритм. Було проаналізовано поведінку запропонованої адаптивної системи при наявності тимчасових стохастичних змін його стану. Також було представлено результати імітаційного моделювання, що характеризують поведінку запропонованого методу передачі в умовах кабельного каналу.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-02-11

Як цитувати

Красильников, С., Боднар, Д., Гунченко, С., & Литвиненко, Р. (2019). МЕТОД АДАПТИВНОГО БАГАТОРІВНЕВОГО КОДУВАННЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (61), 70–80. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/335

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ