ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІЗ МЕТОДІВ ОБРОБКИ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

Автор(и)

  • О.В. Мірошніченко ВІКНУ
  • С.Р. Красильников ХмНУ
  • Я.В. Ковальчук ХмНУ
  • В.О. Купратий ХмНУ

Ключові слова:

знеособлення даних, персональні дані, бази даних, засоби захисту, інформаційні системи, конфіденційність

Анотація

В статті запропонований підхід до представлення персональних даних у вигляді неорієнтованого графа, використання графової моделі дозволить застосовувати методи оптимізації на графах для отримання оптимальних параметрів моделі.

Дослідження та аналіз методів організації обробки і захисту персональних даних показав, що пропоновані методи і створювані на їх основі системи захисту вимагають значних ресурсів для їх реалізації, мають сильну залежність від типу даних і високу надмірність при практичному застосуванні для роботи з масивами даних невеликої розмірності. Тому в ряді випадків доцільно застосовувати методи, що знімають вимоги до конфіденційності персональних даних, що значно скорочує витрати на захист. Одним з ефективних і перспективних підходів до захисту персональних даних в інформаційних системах є знеособлення персональних даних. У зв'язку з цим доцільно провести дослідження в наступних напрямках: аналіз основних визначень і підходів до організації обробки персональних даних, створення математичної моделі персональних даних; розробка досить універсальних і мало витратних методів і засобів перетворення персональних даних, що забезпечують зниження вимог до захисту. Серед таких методів можна виділити знеособлення персональних даних; розробка методики застосування знеособлення при організації захисту персональних даних; розробка методів оцінки якості захисту персональних даних при знеособленні; розробка інформаційної системи для реєстрації операторів персональних даних та контролю за їх діяльністю. Для зберігання знеособлених даних можна використовувати бази даних, файлові та інформаційні системи, які не мають спеціальних засобів захисту, які відповідають вимогам, визначених у відповідних документах. У зв'язку з цим, процедури знеособлення можна розглядати як перспективні методи захисту і обробки персональних даних, які мають досить широкі можливості для застосування на практиці.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-02-11

Як цитувати

Мірошніченко, О., Красильников, С., Ковальчук, Я., & Купратий, В. (2019). ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІЗ МЕТОДІВ ОБРОБКИ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (61), 115–123. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/339

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ