MODELING OF THE PROCESS OF TECHNICAL SERVICE “IN CONDITION” WITH FIXED MONITORING PERIOD

Автор(и)

  • G.V. Banzak
  • S.V. Dobrovolskaya
  • L.M. Vozikova
  • V.A. Kudryashov

Ключові слова:

імітаційна статистична модель, режим моделювання, характеристики надійності, календар подій, технічне обслуговування

Анотація

Розробляється в даній роботі імітаційна статистична модель (ІСМ) призначена для отримання оцінок показників надійності і вартості експлуатації об'єкта з урахуванням його складу, структури та надежностних характеристик і з урахуванням проведення ТО. У моделі повинен відтворюватися (імітуватися) процес технічної експлуатації, який формально описується графом станів і переходів.

ІСМ розроблена на основі методу імітаційного статистичного моделювання, що використовує поняття "календаря подій". Суть поняття календаря подій і механізму його застосування полягає в наступному. В оперативній пам'яті (ОП) ПК створюється масив (який представляє календар подій), в який записуються значення запланованих моментів часу всіх модельованих подій. В процесі моделювання періодично здійснюється "перегляд" всіх елементів масиву, і визначення найменшого із запланованих моментів часу. Знайдене мінімальне значення приймається в якості поточного модельного часу, а відповідне йому подія - в якості поточного події. Потім проводиться "обробка" поточного події, яка полягає в імітації дій, що становлять суть цієї події. Суть технічного обслуговування „по стану” (ТОС) з фіксованою періодичністю контролю полягає в тому, що в момент контролю проводиться вимірювання визначальних параметрів всіх елементів, потенційно які користувач може обслуговувати.

У моделі імітуються (і обробляються) три типи подій: «відмова», «контроль» і «ТО». Після обробки кожної події проводиться планування часу наступного настання події відповідного типу. Якщо поточну подію «відмова», то генерується випадкова напрацювання цього ж (який відмовив) елемента до наступної відмови. Якщо поточну подію «контроль» («ТО»), планується час наступного відповідного події. Отримані нові значення запланованого часу записуються в календарі подій замість їх колишніх значень. Описаний процес аналізу та модифікації календаря подій повторюється циклічно протягом усього часу моделювання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-04-01

Як цитувати

Banzak, G., Dobrovolskaya, S., Vozikova, L., & Kudryashov, V. (2019). MODELING OF THE PROCESS OF TECHNICAL SERVICE “IN CONDITION” WITH FIXED MONITORING PERIOD. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (62), 5–9. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/349

Номер

Розділ

ТЕХНІКА