ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ПОКРАЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПОЗИЦІОНУВАННЯ ЗЙОМКИ GPS ДАНИХ

Автор(и)

  • В.М. Джулій
  • Є.С. Лєнков
  • І.В. Муляр
  • М.М. Охрамович
  • В.О. Бонар

Ключові слова:

точність позиціонування, зйомки GPS даних, алгоритми, допоміжні дані, навігаційна система

Анотація

У статті запропоновано два напрями покращення точності позиціонування зйомки GPS даних та створення програмного забезпечення, доступного для непрофесійних користувачів, яке автоматично надає необхідні дані у загальному форматі. Дані напрями досягаються шляхом автоматизації процесу надання допоміжних даних, реалізації різних алгоритмів відстеження та порівняння їх результатів; аналізу методів підвищення точності позиціонування зйомки GPS даних; аналізу енергоспоживання. Отриманні результати демонструють мінімізацію апаратних компонент та зниження енергоспоживання, обидві складові призводять до ефектного скорочення витрат. Для того, щоб отримати покращення точності вимірювань нашої позиції, можна застосувати виправлення похибок іоносфери при використанні формату обміну IONEX. IONEX створений для покращення позиціонування, щоб задовольнити світові потреби GPS у загальному форматі даних, який дає змогу обміну, порівняння або поєднання ЗВЕ (загальний вміст електронів) карт. Даний формат підтримує 2-мірні та 3-мірні ЗВЕ карти. Формат IONEX також може підтримувати різні карти, які відповідають різним епохам. Файли даних IONEX створюються шляхом об'єднання вимірювань з великою кількістю 2-ядерних приймачів, які поширюються по всьому світу, поєднуючи вимірювання, отримані від GPS для геодинаміки.

Автоматичне та прозоре постачання допоміжних даних спрощує роботу користувача з програмним забезпеченням. Користувачу необхідно просто записати знімок і запустити запропоноване програмне забезпечення. Без будь-якого ручного введення тег часу зчитується і надсилається в алгоритм та ефемериди, які містять інформацію про елементи Кеплера плюс корекції для гравітаційного поля Землі та інших сил, що забезпечують залежну від часу, точні значення супутникової орбіти, у форматі файлів RINEX автоматично завантажуються з FTP сервера, результат декомпресований і збережений в блоці обчислення після обробки. В той же час така ж процедура виконується для файлів IONEX, які надають інформацію, що необхідна для вирішення іоносферної затримки. Тому потенційному користувачеві просто потрібно переконатися, що підключення до Інтернету гарантується. Найкращі результати отримуються при використанні файлів IONEX, і, застосувавши всі корекційні рівні, можна видалити більшість систематичних помилок з вимірювань.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-04-01

Як цитувати

Джулій, В., Лєнков, Є., Муляр, І., Охрамович, М., & Бонар, В. (2019). ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ПОКРАЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ПОЗИЦІОНУВАННЯ ЗЙОМКИ GPS ДАНИХ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (62), 77–88. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/358

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ