ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ ПІД ЧАС ПЛАНУВАННЯ ТА ВИКОНАННЯ БОЙОВИХ ЗАВДАНЬ

Автор(и)

  • М.М. Нікіфоров
  • І.В. Пампуха
  • В.М. Лоза
  • В.Г. Швайко
  • В.О. Савран

Ключові слова:

геоінформаційні системи, візуалізація, шари геопросторової інформації, ArcGIS., геобаза даних

Анотація

У статті проведений аналіз існуючих геоінформаційних систем (ГІС) та технологій для оперативного отримання інформації у вигляді електронних карт, окремих інформаційних тематичних шарів під час планування та виконання бойових завдань.

Розкриті переваги ГІС-технологій, що уможливлюють отримання необхідної інформації командирами, що приймають рішення. Всім вимогам, що висуваються до програмних засобів, які можуть бути використані при формуванні географічної інформаційної системи під час планування та виконання бойових завдань, задовольняють системи ArcGIS. На вибір ArcGis, як базової системи впливають критерії відкритості і можливості гнучкого розширення функціоналу системи. Геоінформаці́йні системи ArcGIS дозволяють поєднати зображення території електронного відображення карт, схем, космо-, аерозображень земної поверхні з інформацією табличного типу у вигляді моделі. Можливість розроблення додаткових програмних модулів для розв’язання різноманітних задач «під користувача» - саме це дозволяє використовувати їх для моделювання тактичної обстановки в ГІС військового призначення.

Застосування ГІС технологій для оперативного отримання інформації про місцевість у вигляді електронних карт, окремих інформаційних тематичних шарів з результатами проведеного геопросторового аналізу стану місцевості, тематичних шарів додаткової інформації про місцевість або явища на ній при виконанні бойових завдань, знаходять все більше використання та дозволять підвищити оперативність управління військами.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-04-01

Як цитувати

Нікіфоров, М., Пампуха, І., Лоза, В., Швайко, В., & Савран, В. (2019). ОБҐРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ ПІД ЧАС ПЛАНУВАННЯ ТА ВИКОНАННЯ БОЙОВИХ ЗАВДАНЬ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (62), 97–107. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/360

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ