УДОСКОНАЛЕНИЙ АЛГОРИТМ ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ АДАПТИВНОГО ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ СКЛАДНОГО ОБ’ЄКТА

Автор(и)

  • Г.Б. Жиров (H.B. Zhyrov)

Ключові слова:

технічне обслуговування, адаптивне технічне обслуговування за станом, імітаційне статистичне моделювання, експоненційне згладжування, показники безвідмовності

Анотація

Показники надійності та вартості експлуатації є одними з показників, які задаються як вихідні, при проектуванні та модернізації складних технічних об’єктів. На дані показники впливають показники процесу технічного обслуговування і ремонту. У свою чергу, процес технічного обслуговування складного об'єкта практично неможливо описати аналітичними виразами. Більш доцільно використовувати імітаційні ти імітаційні статистичні моделі для визначення та оптимізації показників процесу ТО з метою досягнення заданих показників надійності.

У статті запропоновані удосконалені алгоритми оптимізації параметрів процесу проведення технічного обслуговування за станом з адаптивною періодичністю контролю складного технічного об’єкта. Алгоритми розроблені для двох критеріїв: мінімізації питомої вартості експлуатації об’єкта, яка визначається на заданому періоді експлуатації, при забезпеченні заданої вимоги до рівня безвідмовності об’єкта; та максимізації коефіцієнта технічного використання при забезпеченні вимог до рівня безвідмовності об’єкта. Вимога щодо рівня безвідмовності об’єкта визначається заданим значенням середнього наробітку на відмову. Розроблені алгоритми засновані на застосуванні спрямованого перебору в просторі параметрів технічного обслуговування.

Відмінністю наведених алгоритмів полягає у використанні моделей двох параметричного та трьох параметричного експоненційного згладжування що дозволяє більш точно прогнозувати середню швидкість деградації складових частин та елементів складного технічного об’єкта.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-08-09

Як цитувати

Жиров (H.B. Zhyrov) Г. (2019). УДОСКОНАЛЕНИЙ АЛГОРИТМ ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ АДАПТИВНОГО ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ СКЛАДНОГО ОБ’ЄКТА. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (63), 19–26. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/477

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ