ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СТАЦІОНАРНИХ СИСТЕМ ОХОРОНИ ПЕРИМЕТРУ ВІЙСЬКОВИХ ОБ'ЄКТІВ

Автор(и)

  • М.М. Нікіфоров (M.M. Nikiforov)

Ключові слова:

системи охорони, периметр, військовий об’єкт датчики збору інформації

Анотація

У роботі проведено аналіз особливостей використання різноманітних систем охорони периметрів військових об’єктів. Досліджені можливості застосування стаціонарних систем охорони периметру військових об’єктів за різними фізичними властивостями. Визначено що для охорони об’єкта необхідно використання декілька різнотипних систем, можливості яких доповнюють одна одну. Технічні засоби охорони периметра повинні працювати цілодобово і щодобово у різних погодних умовах, це вимагає високого рівня захищеності як датчиків, так і каналів зв’язку.

При комплектації системи охорони периметра конкретного військового об’єкту необхідно враховувати категорію об’єкта, що підлягає охороні за допомогою технічних засобів, особливості периметра (межи об’єкта), території об’єкта, прилеглої території та рельєфу місцевості, а також спрогнозувати, хто може бути потенційним порушником (тварина, група професійних диверсантів, терорист-одинак, тощо). Необхідне також враховувати географічні і кліматичні умови. Комплектація охоронних систем військових об’єктів залежить від особливостей об’єкта та завдань, які виконуються з охорони периметру. На даний час широке застосування знайшли системи охорони об’єктів, що побудовані на основі використання сейсмічних, акустичних датчиків збору інформації.

Надано висновок що основною перевагою використання стаціонарної системи охорони периметру на основі використання сейсмічних, акустичних датчиків збору інформації є її мало помітність, відсутність або зведеність до мінімуму обслуговуючого персоналу, довготривалий час використання (до 10 років), надійність, функціонування у визначених кліматичних умовах згідно з технічними характеристиками, незалежно від умов ландшафту, рослинності, типів ґрунтів, наявності будівель, споруд тощо. Комплексне використання різноманітних систем охорони периметрів військових об’єктів з різними фізичними властивостями замість тільки одного суттєво дозволяє розширяти області використання груп цих пристроїв, що відповідно зменшує вплив природних властивостей на якісь результатів вимірювання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-08-09

Як цитувати

Нікіфоров (M.M. Nikiforov) М. (2019). ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СТАЦІОНАРНИХ СИСТЕМ ОХОРОНИ ПЕРИМЕТРУ ВІЙСЬКОВИХ ОБ’ЄКТІВ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (63), 27–36. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/479

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ