ОПТИМІЗАЦІЯ РОЗТАШУВАННЯ ПІДРОЗДІЛУ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК НА МІСЦЕВОСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕОПРОСТОРОВОГО АНАЛІЗУ

Автор(и)

  • П.А. Савков (P.A. Savkov)
  • Н.В. Левінськова (N.V. Levinskova)
  • А.І. Добруцький (A.I. Dobrutskiy)

Ключові слова:

тактичні властивості місцевості, геоінформаційна система, геопросторовий аналіз, модель гепросторового аналізу

Анотація

У статті запропоновано шляхи підвищення ефективності процесу прийняття рішення командиром тактичного рівня про розташування підрозділу сухопутних військ за рахунок вдосконалення способів проведення геопросторового аналізу місцевості. Здійснено аналіз впливу тактичних властивостей визначеної місцевості на ведення бойових дій. Розглянуто особливості проведення  геопросторового аналізу місцевості та реалізацію його результатів у додатковому програмному модулі Spatial Analyst програмного продукту ArcGIS for Desktop.

У результаті дослідження, було розроблено методику проведення геопросторового аналізу місцевості з метою оптимізації прийняття рішення командиром тактичної ланки управління по вибору місць розміщення підрозділів сухопутних військ. Для досягнення поставленої мети було здійснено аналіз: тактичних властивостей місцевості та визначено їх вплив на проведення бойових дій, можливостей геопросторового аналізу та його реалізації в програмному продукті ArcGIS for Desktop з метою розробки методики проведення геопросторового аналізу місцевості за допомогою програмного додатку Spatial Analyst.

Запропонована методика дозволяє: підвищити ефективність аналізу тактичних властивостей місцевості у порівнянні з традиційними способами аналізу паперової топографічної карти, моделювати тактичні характеристики будь-якої місцевості та прогнозувати їх зміни відповідно до наслідків ведення бойових дій, будувати гнучкі моделі аналізу у відповідності із змінами тактичної обстановки на території ведення бойових дій, автоматизувати процес геопросторового аналізу. Перспективним напрямком є створення віджета за допомогою мови програмування Python для використання в автоматизованих системах управління військами та Геоінформаційному порталі Збройних Сил України офіцерами не тільки Топографічної Служби ЗСУ, але й інших родів військ та служб.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-08-09

Як цитувати

Савков (P.A. Savkov) П., Левінськова (N.V. Levinskova) Н., & Добруцький (A.I. Dobrutskiy) А. (2019). ОПТИМІЗАЦІЯ РОЗТАШУВАННЯ ПІДРОЗДІЛУ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК НА МІСЦЕВОСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕОПРОСТОРОВОГО АНАЛІЗУ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (63), 108–114. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/487

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ