СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХ ФАХІВЦІВ У ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЗБРОЙНИХ СИЛ РЕСПУБЛІКИ ЛАТВІЯ

Автор(и)

  • Ю.О. Черних (Ju.A. Chernykh)
  • О.Б. Черних (O.B. Chernykh)

Ключові слова:

система військової освіти, збройні сили республіки Латвія, військові фахівці, рівень підготовки, модель підготовки

Анотація

Стаття присвячена аналізу досвіду підготовки військових фахівців, зокрема військовослужбовців рядового, сержантського (старшинського) складу для збройних сил республіки Латвія. На основі визначення змін у ключових завданнях, структурі та чисельності особового складу збройних сил Латвії, що відбулися після вступу країни до НАТО представлена структура військової освіти країни. Приведені основні нормативно-правові акти, на підставі яких організовано навчання військових фахівців. Проведено аналіз структури системи військової освіти збройних сил республіки Латвія. Наведено вимоги до рівня підготовки військових фахівців. Визначена модель підготовки рядового та сержантського (старшинського) складу, роль та місто навчального командування, як органу управління системою військової освіти. Приведено перелік курсів підготовки та підвищення кваліфікації для певних категорій військовослужбовців. При цьому, практика підготовки курсантів військових навчальних закладів за посадовим призначенням у навчальних центрах (школах) родів військ, як і наступна там же перепідготовка офіцерів, дозволяє широко використовувати в процесі навчання сучасніші зразки озброєння та військової техніки.

Творче використання міжнародного досвіду підготовки військових фахівців за кордоном набуває особливого значення з точки зору впровадження стандартів НАТО у Збройних Силах України. Аналіз зарубіжного досвіду організації та реформування збройних сил в інших країнах, з урахуванням того, що відповідні системи військової освіти є їх невід'ємною частиною, розкриває специфічний національний аспект такої діяльності в кожній країні Таким чином, у цей час існують деякі загальні методологічні підходи, які можуть використовуватися у національній військовій педагогічній практиці для практичного розгляду та застосування.

Процес підготовки військових фахівців для цілей збройних сил Латвії спрямований на забезпечення національної безпеки з урахуванням можливості виникнення і розвитку регіональних конфліктів, дестабілізації політичної ситуації, здійснення терористичних  актів тощо. Існуюча система військової освіти в Латвії успішно пройшла період трансформації збройних сил у відповідності до стандартів НАТО, спираючись на досвід підготовки військових фахівців у розвинутих країнах-членах Альянсу та враховуючи особливості національної системи освіти. Вона повністю забезпечує підготовку військових фахівців, у першу чергу, військовослужбовців рядового, сержантського (старшинського) складу.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-08-09

Як цитувати

Черних (Ju.A. Chernykh) Ю., & Черних (O.B. Chernykh) О. (2019). СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬКОВИХ ФАХІВЦІВ У ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЗБРОЙНИХ СИЛ РЕСПУБЛІКИ ЛАТВІЯ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (63), 138–149. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/491

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ