МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАВАДОСТІЙКОЇ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ В ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖАХ
DOI:
https://doi.org/10.17721/2519-481X/2019/64-13Ключові слова:
завади, завадостійкість, канали передачі, телекомунікаційна мережа, спотворення, вірогід-ність передачі інформації, надійність, невизначеністьАнотація
У статті проведено аналіз методів та засобів забезпечення завадостійкої передачі інформації в телекомунікаційних мережах які застосовують технології, що дозволяють у режимі реального часу гарантувати якісну, надійну та вірогідну передачу даних в умовах впливу завад. Для телекомунікаційних мереж завдання оптимального та якісного прийому інформації полягає у використанні властивостей корисного сигналу, завади та каналу передачі для збільшення ймовірності правильного прийому. Для збільшення ймовірності правильного прийому має бути проведене попереднє оброблення прийнятого сигналу, що забезпечує збільшення відношення сигнал та завада. Канали передачі даних, що застосовують технології, які дозволяють у режимі реального часу гарантувати якісну, надійну та вірогідну передачу даних в умовах впливу завад, краще забезпечують заданих значень показників вірогідної передачі інформації здійснюється за рахунок використання необхідного кодування. Під час передачі такими каналами виникає багато труднощів, пов’язаних із впливом природних, промислових, навмисних та ненавмисних завад. Всі способи завадостійкості загалом ведуть до часової та апаратурної надмірності як із боку джерела інформації, так і з боку адресата. Якщо розглядати завадостійкість телекомунікаційної мережі як здатність системи протидіяти завадам, то треба знати, чим протидіяти і на що протидіяти, тобто для боротьби із завадами потрібні апріорні відомості про властивості носія інформації та про самі завади. Знаючи всі ці властивості сигналу та завади, можна встановити певні відмінності між ними і використати їх для розроблення способів, засобів та методів забезпечення завадостійкості.
Метою даної статті є проведення аналізу методів та засобів забезпечення завадостійкої передачі інформації в телекомунікаційних мережах, що дозволить у режимі реального часу гарантувати якісну, надійну та вірогідну передачу даних в умовах впливу завад. На відміну від спотворень завади носять випадковий характер. Вони заздалегідь невідомі і тому не можуть бути повністю усунені. Знання методів та засобів побудови сучасних каналів передачі телекомунікаційною мережею в умовах дії завад, дозволить будувати надійні канали передачі інформації для таких мереж.