ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СЛУЖБ (ПІДРОЗДІЛІВ) ПЕРСОНАЛУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ (ОСОБЛИВОГО ПЕРІОДУ)

Автор(и)

  • М.П. Думенко (M.P. Dymenko)
  • У.М. Гуляк (Guliak U.M.)

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2019/64-15

Ключові слова:

військова кадрова політика, служба (підрозділ) персоналу, гібридна війна, особливий період, ефективність

Анотація

У статті описано взаємозалежність ефективного виконання завдань за призначенням службами (підрозділами) персоналу від їх структури та чисельності. Зосереджено увагу на особливостях виконання задач службами (підрозділами) персоналу в умовах особливого періоду. Крім того, розглянуто які зміни відбулися в структурі, чисельності та функціях служб (підрозділів) персоналу при їх переході на функціонування в умовах особливого періоду. Наведено рекомендації щодо раціональної структури системи кадрового забезпечення, спрямовані на оптимальне виконання завдань щодо забезпечення потреб ЗС України в людських ресурсах та індивідуального підходу до кожної особи, її розвитку, кар’єрного зростання та використання відповідно до призначення. Зроблено висновки щодо необхідності подальшого вдосконалення існуючої системи кадрового менеджменту, а також приведення структури та чисельності служб (підрозділів) персоналу Збройних Сил України у відповідність до перспективної системи, структури і чисельності “J-структури” (J-1), прийнятої за основу в штабах збройних сил країн – членів НАТО. Описано поняття “ефективність” з наукової точки зору, у контексті дослідження результативності функціонування будь-якої системи або процесів, як основну властивість будь-якої системи, у тому числі і системи управління. Здійснено короткий огляд декількох варіантів оцінки ефективності професійної діяльності служб (підрозділів) персоналу Збройних Сил України під чим розуміється процес визначення ефективності діяльності працівників служб (підрозділів) персоналу в реалізації стратегічних завдань Збройних Сил України з метою послідовного накопичення інформації, необхідної для прийняття подальших управлінських рішень. Запропоновано напрямок і перспективи подальших досліджень у сфері діяльності служб (підрозділів) персоналу.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-12-05

Як цитувати

Думенко (M.P. Dymenko) М., & Гуляк (Guliak U.M.) У. (2019). ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СЛУЖБ (ПІДРОЗДІЛІВ) ПЕРСОНАЛУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ (ОСОБЛИВОГО ПЕРІОДУ). Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (64), 158–167. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2019/64-15

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ