ВИЯВЛЕННЯ ЗАГРОЗ І РИЗИКІВ В УМОВАХ ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕОПРОСТОРОВОГО ТА ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ

Автор(и)

  • П.А. Савков (P.A. Savkov)
  • І.В. Пампуха (I.V. Pampukha)
  • М.М. Циба (M.M. Tsyba )
  • Р.Ю. Акімов (R.Yu. Akimov)

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2019/65-10

Ключові слова:

виявлення закономірностей між подіями, географічна інформаційна система, геопросторовий аналіз, часовий аналіз

Анотація

У статті запропоновано шляхи виявлення загроз і ризиків під час ведення бойових дій за рахунок комплексного застосування геопросторового та часового аналізу подій. Визначено найбільш важливі критерії подій, за якими проводиться аналіз, для виявлення закономірностей у веденні бойових дій можливим противником. Розглянуто особливості проведення геопросторового та часового аналізу загроз і ризиків та реалізовано його результати у географічному інформаційному програмному продукті ArcGIS Pro.

В результаті проведеного у роботі дослідження, запропоновано методику систематизації подій, що відбулись у ході ведення бойових дій та використання цих даних у геопросторовому та часовому аналізі для прогнозування можливої поведінки противника, що дозволить командиру атакувати, перш ніж протиборча сторона знову зможе нанести удар по союзних військах (силах) у місці дислокації. Модель геопросторового та часового аналізу в географічному інформаційному додатку Model Builder направлена на виявлення закономірностей в атаках противника, та включає в себе завантаження статистичних даних, конвертування поля часу та створення часової лінійки, побудову множинного буферу, ідентифікацію за допомогою атрибутивної вибірки. Критерії за якими відбувається виявлення закономірностей включають: локальний та глобальний час атаки, фазу місяця, координати атаки в Military Grid Reference System, тип атаки, вид зброї.

Вихідними матеріалами для проведення аналізу є інформація отримана з посібника United States Army's Worldwide Equipment Guide, 2015 року. Вихідні матеріали були систематизовані та розподілені окремо по гілкам аналізу. За результатами геопросторового та часового аналізу, відбувалось виявлення закономірностей та характерних ознак атак противника. Таким чином командири підрозділів отримують певну, достовірну інформацію, яку можуть використовувати для виявлення можливих загроз і ризиків від противника та у плануванні ведення бойових дій.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-03-31

Як цитувати

Савков (P.A. Savkov) П., Пампуха (I.V. Pampukha) І., Циба (M.M. Tsyba ) М., & Акімов (R.Yu. Akimov) Р. (2020). ВИЯВЛЕННЯ ЗАГРОЗ І РИЗИКІВ В УМОВАХ ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕОПРОСТОРОВОГО ТА ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (65), 78–88. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2019/65-10

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ