ПОЛОЖЕННЯ МЕТОДИКИ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИМОГ ДО ПІДСИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ЗВ’ЯЗКУ ВІЙСЬК (СИЛ)

Автор(и)

  • Ю.А. Мазниченко
  • Т.В. Бондаренко
  • А.О. Скрипка
  • С.І. Прохорський

Ключові слова:

показники ефективності, імітаційне моделювання, методика обґрунтування вимог

Анотація

У статті розглянуто методику, яка дозволяє обґрунтувати вимоги до перспективної системи управління системою зв’язку військ (сил). Досвід проведення АТО, результати навчань свідчать, що сьогодні підсистема управління системою зв’язку (СУ СЗ) військ (сил) має цілу низку проблемних питань, які потребують свого вирішення та стосуються всіх її елементів: органів управління (ОУ), автоматизованих робочих місць (АРМ) посадових осіб на пунктах управління (ПУ) та засобів зв’язку і автоматизації (ЗЗіА). За сучасних умов ведення бойових дій в управління сполуками і частинами є так само вирішальним чинником успіху, як збільшується кількість і якість військ та зброї, й у значною мірою визначає успіх у рішенні бойового завдання. Співвідношення можливостей управління сторін зараз – менш важливий показник, ніж співвідношення бойових зусиль і коштів. Для управління військами і зброєю створюється система управління (СУ), куди входять у собі керівні органи, пункти управління (ПУ) і засоби управління. Останні складаються із системи зв'язку (СЗ) і системи автоматизованого управління військами (АСУ). Підходи, визначені у статті, дають можливість реалізації імітаційної моделі багатоканальної багатофазної системи масового обслуговування, яка відображає процес оброблення інформаційних потоків у системі управління топогеодезичного і навігаційного обладнання військ (сил) та реалізована на ПЕОМ з використанням професійної інструментальної системи AnyLogic 6. В основу методики покладено імітаційну модель багатоканальної багатофазної системи масового обслуговування (СМО), яка відображає процес оброблення інформаційних потоків у СУ СЗ військ (сил).У статті розкритті основні положення удосконаленої методики обґрунтування вимог до системи управління системою зв’язку військ (сил). Запропоноване вирішення питань, що стосуються всіх елементів управління системою зв’язку з огляду на специфічність та складність завдань, які стоять перед системи управління системою зв’язку військ (сил).

Біографії авторів

Ю.А. Мазниченко

заступник начальника Наукового центру зв’язку та інформатизації з наукової роботи Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна)

Т.В. Бондаренко

молодший науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна)

А.О. Скрипка

науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна)

С.І. Прохорський

науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації  (м. Київ, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-09

Як цитувати

Мазниченко, Ю., Бондаренко, Т., Скрипка, А., & Прохорський, С. (2016). ПОЛОЖЕННЯ МЕТОДИКИ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИМОГ ДО ПІДСИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ЗВ’ЯЗКУ ВІЙСЬК (СИЛ). Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (53), 40–47. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/68

Номер

Розділ

ТЕХНІКА