КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ СУЧАСНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ

Автор(и)

  • В.І. Зацерковний (V. Zatserkovnyi)
  • І.В. Пампуха (I. Pampukha)
  • П.А. Савков (P. Savkov)
  • І.К. Синявська (I. Syniavska)

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/66-02

Ключові слова:

високоточна зброя, інформаційні технології, мережецинтричні війни

Анотація

Зважаючи на стрімкий розвиток інформаційних технологій (ІТ) у сфері безпеки і оборони та в цілому, управління збройними силами потребує принципово нових підходів до вирішення поставлених завдань. Мережецентрична війна (МЦВ), як форма ведення конфліктів із застосуванням мережевих форм організації, доктрини, стратегій і технологій, що пристосовані до сучасної інформаційної доби дає змогу підвищити бойові можливості різнорідних сил та засобів за рахунок синергетичного ефекту та скорочення циклу управління.

Головним елементом моделі ведення мережецентричної війни є інформація, в першу чергу розвідувальна ( місце дислокації військ, стратегічні об’єкти, динаміка зміни оперативної обстановки в зоні ведення бойових дій, наземні, надводні, повітряні цілі). Загальною концепцією МЦВ є формування єдиного інформаційно-комунікаційного простору, що забезпечує всебічну інтеграцію систем управління, розвідки, зв’язку, що і буде первинним елементом на шляху досягнення синергетичного ефекту.

Функціональною особливістю концепції МЦВ є безперервність та здатність адаптуватися до динамічної обстановки і переносити функції бойового та оперативного управління на будь-який рівень по вертикалі і горизонталі відповідно до виникаючих потреб оперативного планування та управління військами.

Об’єктом дослідження являється інформаційно-технологічна складова сучасної розбудови збройних сил (ЗС), що містить в собі питання про роль ІТ у військових стратегіях розвинених країн, перед усім США, Росії та переходу на мережецентричні технології, а саме аспекти використання ІТ, мережевих технологій у плануванні  і веденні сучасного бою.

Метою статті є дослідження ролі ІТ в сучасних збройних конфліктах і військових стратегіях держав, обґрунтування необхідності переходу на технології мережецентризму.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-18

Як цитувати

Зацерковний (V. Zatserkovnyi) В., Пампуха (I. Pampukha) І., Савков (P. Savkov) П., & Синявська (I. Syniavska) І. (2020). КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ СТВОРЕННЯ СУЧАСНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (66), 15–28. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/66-02

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ