ДОСЛІДЖЕННЯ ФУНКЦІЇ ІНТЕНСИВНОСТІ КІБЕРАТАК ЗА ДОПОМОГОЮ СТЕПЕНЕВОГО Р-ПЕРЕТВОРЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ ФУНКЦІЇ

Автор(и)

  • О.В. Барабаш (O. Barabash)
  • Є.М. Галахов (Y. Halakhov)

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/66-06

Ключові слова:

кібербезпека, інтенсивність кібератак, рівняння Бернуллі, ураження, логістична крива

Анотація

Забезпечення заданого рівня кібербезпеки вимагає визначення суб'єктів загрози, їх мету, наміри нападів на інфраструктуру та слабкі місця інформаційної безпеки підприємства. Для досягнення цих цілей, підприємства потребують нових рішень інформаційної безпеки, які поширюються на області, які захищені традиційною безпекою. Представлено відповідно рівні еволюції та адаптованості вірусів, а також політики захисту кібербезпеки. Показано, що помилки прогнозування функцій інтенсивності кібератак на підприємство частково обумовлені підбором моделі при дослідженні показників кібератак. Представлено відомі методології аналізу інтенсивності кібератак на підприємство. Доведено, що проблематика дослідження інтенсивності кібератак та їх передбачення є мало дослідженою у науковій літературі, що пов’язано із непередбаченістю кібератак та відсутністю у багатьох випадках  реальних даних, а також доступних методів їх прогнозування.

Представлено математичне моделювання часових рядів інтенсивності кібератак на підприємство для надання комплексних рішень і прогнозів посилення стійкості підприємства проти поточних цільових кіберзагроз. Розглядається нелінійне диференціальне рівняння першого порядку – рівняння Бернуллі, що описує процес часового ряду інтенсивності кібератак. Аналіз функції інтенсивності кібератак проводиться аналітично завдяки степеневого р-перетворення аналітичною функцією. Розглянуто статистичні дані кількості кібератак на підприємстві за умови того, що плановий аудит проводиться раз в квартал. Представлено види кібератак на ураження мережевої інфраструктури, пропрієтарних додатків, рівня виправлень і конфігурацій сервера, стандартного програмного забезпечення та їх кількість на підприємстві за певні часові періоди. Представлена геометрична візуалізація зміни крутизни логістичної кривої інтенсивності кібератак при різних значеннях параметра з рівномірним кроком  за період часу між плановими аудитами при застосуванні р-перетворення.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-18

Як цитувати

Барабаш (O. Barabash) О., & Галахов (Y. Halakhov) Є. (2020). ДОСЛІДЖЕННЯ ФУНКЦІЇ ІНТЕНСИВНОСТІ КІБЕРАТАК ЗА ДОПОМОГОЮ СТЕПЕНЕВОГО Р-ПЕРЕТВОРЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ ФУНКЦІЇ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (66), 54–65. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/66-06

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ