СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРСЬКИХ КАДРІВ У РЕСПУБЛІЦІ БІЛОРУСЬ

Автор(и)

  • Ю.О. Черних (J. Chernykh)
  • О.Б. Черних (O. Chernykh)

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/66-10

Ключові слова:

збройні сили республіки Білорусь, система військової освіти, підготовка офіцерів, рівень підготовки

Анотація

У статті проаналізовано досвід підготовки офіцерських кадрів для збройних сил республіки Білорусь. Проведено аналіз структури системи військової освіти збройних сил республіки Білорусь. Наведено основні нормативно-правові акти, на підставі яких організовано навчання. військових фахівців. Розглянуто мережу військових навчальних закладів для підготовки офіцерів тактичної, оперативно-тактичної та оперативно-стратегічної ланок військового управління. Означено відомості щодо ролі та міста цивільної  університетської освіти і базової військової освіти у загальної системі підготовки військового фахівця.

Аналіз концепції, структури, цілей, змісту і технологій підготовки офіцерського складу в збройних силах Республіки Білорусь показує, що система військової освіти відображає сучасний етап розвитку збройних сил, а також національну культурну специфіку країни. Освіта і виховання офіцерських кадрів здійснюється на вітчизняних культурних і військових традиціях з урахуванням менталітету білоруського народу. Головним напрямком підготовки офіцерів є їх фундаментальна військово-професійна підготовка як у військовій, так і в цивільній сферах. В першу чергу, проводиться підготовка громадянина - патріота своєї батьківщини.

Зміст навчання офіцерів будується за двома сходами військової освіти. Кожна ступінь військової освіти закінчується отриманням певного рівня кваліфікації. Основними  загальними тенденціями розвитку вищої білоруської військової школи є: поліпшення якості відбору абітурієнтів, індивідуалізація навчання курсантів і слухачів, стабілізація їх числа на сучасному рівні; подальша інформатизація навчального процесу, впровадження мультимедійних засобів навчання тощо.

Реформа вищої військової освіти в Білорусі триває в руслі загальноєвропейського розвитку. Однак, вона не встає на шлях простого копіювання військових освітніх моделей інших країн, а враховує досвід, традиції військової школи, національні особливості становлення і розвитку вітчизняних збройних сил.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-18

Як цитувати

Черних (J. Chernykh) Ю., & Черних (O. Chernykh) О. (2020). СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРСЬКИХ КАДРІВ У РЕСПУБЛІЦІ БІЛОРУСЬ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (66), 105–116. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/66-10

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ