ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ

Автор(и)

  • Л.В. Городянська (L.V. Gorodyanska)

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/67-14

Ключові слова:

суб’єктно-діяльнісний підхід, дистанційне навчання, інформаційно-комунікаційні технології, змішане навчання, суб’єкт навчання, система вищої військової освіти

Анотація

У статті визначено, що підґрунтям забезпечення дистанційного навчання у системі військової освіти є суб’єктно-діяльнісний підхід. Узагальнено позитивні аспекти застосування технології дистанційного навчання з позиції викладача та з позиції суб’єкта навчання. Процеси організації й впровадження дистанційного навчання обумовлені специфікою військового навчального закладу та залежать від психолого-педагогічних особливостей викладача, його професійної майстерності використовувати сучасні інтерактивні методики навчання й інформаційно-комунікаційні технології. Здійснено спробу визначити основні психолого-педагогічні риси викладача, які потрібні в процесі організації дистанційного навчання. Це – висока мотивація до пізнавальної діяльності, набуття нових професійних компетенцій, вміння уникати суб’єктивізму під час оцінювання. Застосування дистанційного навчання дозволяє суттєво знизити витрати на навчання, активізувати процес пізнання завдяки різноманітним наочним засобам представлення нової навчальної інформації з використанням сучасних інформаційних технологій.

Доведено, що перспективним напрямом навчання у системі вищої військової освіти є змішане навчання. Це інтерактивна форма, яка дозволяє оптимально поєднати формат очного й дистанційного навчання. Організація змішаного навчання дає змогу створити відповідне середовище для успішного виконання військових обов’язків під час навчання у військовому закладі, самостійної підготовки до аудиторних занять і самостійного опрацювання навчального матеріалу у зручний час. Застосування такої форми навчання сприятиме активізації пізнавальної діяльності, розширенню можливостей набуття як професійних компетенцій, так і «м’яких» навичок, які є підґрунтям виховання та гармонійного розвитку особистості у системі військової освіти.

Розвиток системи вищої військової освіти пов’язано саме з дистанційним навчанням як пріоритетної технології, що базується на системі управління навчальним контентом Moodle. Належна організація навчання дозволяє створити умови для підвищення мотивації суб’єкта навчання до розумової діяльності й до набуття якісної військово-професійної освіти.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-19

Як цитувати

Городянська (L.V. Gorodyanska) Л. (2020). ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ОСВІТИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (67), 134–142. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/67-14

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ