ПОБУДОВА РОЗПОДІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ GPON

Автор(и)

  • С.В. Лєнков
  • С.Р. Красильников
  • С.П. Колачов
  • О.І. Заморока

Ключові слова:

оптичний лінійний термінал OLT, абонентський термінал ONT, сплітер, низхідний потік, висхідний потік

Анотація

У статті розглядаються нові принципи та підходи до проектування телекомунікаційних мереж “останньої милі” для забезпечення швидкої та якісної передачі даних. На сьогодні найефективнішою і найпродуктивнішою є мережа, яка прокладається за допомогою діелектричних оптичних кабелів. З появою лазерів почалися інтенсивні розробки систем оптичного зв’язку. Однак відкриті лінії, в яких закодована в промені світла інформація передавалася через повітряний простір, виявилися недостатньо надійними. Лише з появою волоконних світловодів, що стали аналогами електричних кабелів, оптичні канали зв’язку стали реальністю. Основною перевагою волоконно-оптичних каналів є висока якість, надійність і масштабованість. Однією з технологій пасивних оптичних мереж є технологія GPON, у статті розглянуто принцип її роботи, та необхідне станційне і лінійне обладнання, а також обоненські пристрої. Також описані переваги та недоліки даної технології.

Біографії авторів

С.В. Лєнков

доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, начальник науково-дослідного центру, Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, Україна)

С.Р. Красильников

кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж Хмельницького національного університету (м. Хмельницький, Україна)

С.П. Колачов

кандидат технічних наук, начальник наукового центру зв’язку та інформатизації, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації (м. Київ, Україна)

О.І. Заморока

магістр кафедри комп’ютерних систем та мереж, Хмельницький національний університет (м. Хмельницький, Україна)

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-11-09

Як цитувати

Лєнков, С., Красильников, С., Колачов, С., & Заморока, О. (2016). ПОБУДОВА РОЗПОДІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ GPON. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (53), 105–110. вилучено із http://miljournals.knu.ua/index.php/zbirnuk/article/view/77

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ