ПОРІВНЯННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ МЕТОДІВ НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИЯВЛЕННЯ ПОШКОДЖЕНЬ У СИЛОВИХ ЕЛЕМЕНТАХ КОНСОЛЬНО ЗАКРІПЛЕНИХ КОНСТРУКЦІЙ ПЛАНЕРА ЛІТАКА

Автор(и)

  • В.О. Комаров
  • І.В. Пампуха

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/68-05

Ключові слова:

метод контролю, дефектоскопія, неруйнівний контроль, дефекти, частота власних коливань

Анотація

У статті розглядається економічний ефект від застосування методу контролю частоти власних коливань при технічному обслуговуванні авіаційної техніки та порівняння ефективності виявлення тріщин методами: рентгенографічним, візуальним і контролю частоти власних коливань.

Метод контролю ЧВК досить простий у експлуатації. Він відрізняється від інших МНК незначним терміном перевірки, великою точністю одержання результатів. Цей метод повинен суттєво доповнити спектр методів неруйнівного контролю, що широко застосовуються у цей час, таких як контроль за допомогою проникаючих випромінювань (рентгено й гаммаграфії). Метод контролю ЧВК, що пропонується, не вимагає узгодження з виконанням іншого виду регламентних робіт на літаку. Необхідно виконання лише деяких умов: об’єкт контролю не повинен бути підданим зовнішнім впливам (не допускається ходіння по об’єкту контролю, збільшення його маси сторонніми предметами). Таким чином метод контролю ЧВК, забезпечуючи отримання об'єктивної інформації про стан закритих обшивкою елементів конструкції, при значному виграші в часі, що витрачається на контроль, дає значний економічний ефект при його використанні.

Метод контролю ЧВК, забезпечуючи одержання об’єктивної інформації про стан закритих елементів конструкції, при значному виграшу в часі, що витрачається на контроль, дає значний економічний ефект при використанні порівняно дешевої контрольно-записуючої та діагностичної апаратури. Правильна оцінка надійності і якості ЛА з урахуванням інформації, отриманої при діагностичному контролі, має велике значення як з точки зору економічної доцільності їх використання в подальшій експлуатації, так і, як наслідок, для забезпечення безпеки польотів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-07

Як цитувати

Комаров, В., & Пампуха, І. (2021). ПОРІВНЯННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ МЕТОДІВ НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ВИЯВЛЕННЯ ПОШКОДЖЕНЬ У СИЛОВИХ ЕЛЕМЕНТАХ КОНСОЛЬНО ЗАКРІПЛЕНИХ КОНСТРУКЦІЙ ПЛАНЕРА ЛІТАКА. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (68), 44–52. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/68-05

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ