СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРСЬКИХ КАДРІВ У РЕСПУБЛІЦІ УГОРЩИНА

Автор(и)

  • Ю.О. Черних
  • О.Б. Черних

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/68-13

Ключові слова:

система військової освіти республіки Угорщина, підготовка офіцерів, рівень підготовки

Анотація

У статті проаналізовано досвід підготовки офіцерських кадрів для збройних сил республіки Угорщина. Проведено аналіз структури системи військової освіти та наведено основні нормативно-правові акти, на підставі яких організовано навчання військових фахівців. Розглянуто мережу військових навчальних закладів для підготовки офіцерів тактичної, оперативної та стратегічної ланок військового управління. Означено відомості щодо ролі та міста цивільної  освіти і базової військової освіти у загальної системі підготовки військового фахівця.

Підготовка офіцерів для всіх рівнів військового управління проводиться на факультеті військових наук і підготовки офіцерів Національного університету державної служби. Приведено вимоги для вступників до військового навчального закладу різних ступенів підготовки. Зміст навчання офіцерів будується за тряма рівнями військової освіти. Кожний рівень військової освіти завершується отриманням певного рівня кваліфікації. Основними  загальними тенденціями розвитку вищої угорської військової школи є: поліпшення якості відбору абітурієнтів, індивідуалізація навчання курсантів і слухачів, стабілізація їх числа на сучасному рівні; подальша інформатизація навчального процесу, впровадження мультимедійних засобів навчання тощо. Аналіз концепції, структури, цілей, змісту і технологій підготовки офіцерського складу в збройних силах республіки Угорщина показує, що система військової освіти відображає сучасний етап розвитку збройних сил, а також національну культурну специфіку країни. Головним напрямком підготовки офіцерів є їх фундаментальна військово-професійна підготовка як у військовій, так і в цивільній сферах.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-07

Як цитувати

Черних, Ю., & Черних, О. (2021). СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРСЬКИХ КАДРІВ У РЕСПУБЛІЦІ УГОРЩИНА. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (68), 119–127. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/68-13

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ