МЕТОДИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА КОМПЛЕКСНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Автор(и)

  • Н.М. Якимчук
  • А.І. Торошанко

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/69-06

Ключові слова:

телекомунікаційна система, методи ідентифікації, комплексна діагностика, система управління, складна система, затримка керуючої інформації

Анотація

У статті сформульовані основні завдання управління інформаційними мережами та послугами телекомунікацій з точки зору забезпечення їх надійного функціонування. Телекомунікаційна мережа розглядається як складна система, яка складається із багатьох компонентів, кожен із яких має свої особливості функціонування в процесі експлуатації. Визначені основні функції системи контролю телекомунікаційної мережі: виявлення несправностей і діагностування стану мережі, адміністрування мережних пристроїв, прогнозування і усунення перевантажень та інших можливих відхилень у функціонуванні мережі, забезпечення погодженої взаємодії між різними типами систем управління в цілях надання телекомунікаційних послуг із заданою якістю.

Методи аналізу та керування мережами за своєю суттю є різновидом методів ідентифікації, тобто поточного оцінювання параметрів та стану складних технічних систем. Існує тісний взаємозв’язок завдань ідентифікації та діагностики. Методи розв’язання цих завдань у значній мірі залежать від класу, до якого можна віднести об’єкт ідентифікації. Комп’ютерні та телекомунікаційні мережі відносяться до класу розподілених систем із затримками сигнальної та керуючої інформації. Для аналізу стану таких систем застосовуються методи ретроспективної ідентифікації.

Досліджено вплив затримок сигнальної і керуючої інформації на ефективність пошуку і визначення місць відмов, перевантажень і аварійних режимів в телекомунікаційних мережах. Наведені результати комп'ютерного моделювання. В роботі знайшов подальший розвиток підхід, заснований на регулярному контролі параметрів і стану мережних вузлів з урахуванням затримок надходження інформації про параметри і стан конкретного мережного вузла і затримок керуючої інформації, необхідної для регулювання параметрів мережного вузла як об'єкта управління.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-07

Як цитувати

Якимчук, Н., & Торошанко, А. (2021). МЕТОДИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА КОМПЛЕКСНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (69), 58–65. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/69-06

Номер

Розділ

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ