ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМНО-КОНФІГУРОВАНОГО РАДІО ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕДАЧІ СИГНАЛІВ У ВИДИМОМУ СВІТЛІ

Автор(и)

  • Є.А. Літвінов
  • І.О. Сайченко

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/69-10

Ключові слова:

зв'язок з використанням видимого світла, VLC, IEEE 802.15.7, , програмно конфігуровано радіо, SDR, GNU Radio, USRP

Анотація

У роботі розроблено пропозиції до побудови стенда з використанням GNU Radio для дослідження технології передачі даних з використанням технології видимого світла. Зв'язок у видимому світлі (VLC) може використовуватися для побудови мереж бездротового доступу з високою пропускною здатністю та швидкістю передачі даних. Основною перевагою зв'язку в видимому світлі є відсутність перешкод для радіочастотних сигналів. Це дає можливість використовувати зв'язок у видимому світлі в лікарнях, на космічних станціях, а так дає можливість зв'язку під водою. Безпека, прості процедури реалізації та характеристики діапазону, що не потребує ліцензії, також збільшують використання зв'язку в видимому світлі для різних додатків. Метою даної роботи є надання інструкцій з проектування та реалізації випробувального стенду для зв'язку у видимому світлі з використанням програмно - конфігурованого радіо.

У статті описано архітектуру VLC, представлено можливість використання Програмно-конфігурованого радіо в якості відправної точки для розробки комерційних додатків VLC. Технологія SDR забезпечує основу, яка може сприяти впровадженню програм на ринок, пробудити інтерес промислових гравців і скоротити час виведення на ринок продуктів, що відповідають стандартам, в майбутньому. Ключовими проблемами реалізації системи VLC є забезпечення можливості передачі даних для світлодіодного світильника з мінімальним зміною його характеристик освітлення і вартості виробництва. Таким чином, дану реалізацію можливо доопрацювати, скоротивши розрив між галуззю і дослідницьким співтовариством.

Було спроектовано прототип передачі даних у видимому світлу який використовує програмно-конфігуровано радіо для взаємодії між аналоговими пристроями і комп'ютером, на якому виконується обробка сигналу. Використання цієї концепції забезпечує системі достатню гнучкість і модульність для включення нових функцій в прототип, не вимагаючи тривалого часу на розробку. Проведене тестування даної платформи, в ході якого вдалося передати текстовий файл. Надано висновок, що дана реалізація стенду передачі у видимому світлі може служити в якості відправної точки для розробки комерційних додатків VLC з низькою і середньою швидкістю передачі даних.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-07

Як цитувати

Літвінов, Є., & Сайченко, І. (2021). ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМНО-КОНФІГУРОВАНОГО РАДІО ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕДАЧІ СИГНАЛІВ У ВИДИМОМУ СВІТЛІ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (69), 98–109. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/69-10

Номер

Розділ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ