ОРГАНІЗАЦІЯ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРСЬКИХ КАДРІВ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ КАНАДИ

Автор(и)

  • Ю.О. Черних
  • О.Б. Черних

DOI:

https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/69-12

Ключові слова:

система військової освіти в Канаді, підготовка офіцерів, зміст навчання

Анотація

Аналіз зарубіжного досвіду організації та реформування збройних сил в інших країнах, де системи військової освіти є невід’ємною частиною, виявляє конкретний національний аспект такої діяльності в кожній країні. Тим часом, існує кілька загальних методологічних підходів, що використовуються у військово-педагогічній практиці в різних країнах світу, і які можна практично розглянути та застосувати.

У статті розглядається досвід підготовки офіцерів для збройних сил Канади. У статті подано інформацію про існуючу мережу військових навчальних закладів для підготовки офіцерів тактичного, оперативного та стратегічного рівнів військового командування. Визначено терміни підготовки офіцерів на тактичному, оперативному та стратегічному рівнях. Проведено аналіз змісту підготовки офіцерів для різних збройних сил та різних рівнів військового управління.

Ми використовували систему загальнонаукових методів теоретичного та емпіричного дослідження, зокрема, теоретико-методологічний аналіз проблеми та відповідні наукові ресурси, систематизацію та узагальнення наукової інформації, що стосується сутності та змісту поставлених цілей, моніторинг існуючої системи підготовки військових спеціалістів у збройних силах Канади, наукове узагальнення, загальнонаукові методи логічного та порівняльного аналізу, системний підхід, експертна перевірка, аналіз та інтерпретація отриманих теоретичних та емпіричних даних.

Аналіз концепції, структури, цілей, змісту та технологій підготовки офіцерів у збройних силах Канади показує, що система військової освіти відображає сучасний етап розвитку збройних сил, а також національну культурну специфіку країна. Навчання та підготовка офіцерів здійснюється на основі національних культурних та військових традицій з урахуванням менталітету жителів Канади. Основним напрямом підготовки офіцерів є їх фундаментальна військова та професійна підготовка як у військовій так і в цивільній галузях.

Зміст підготовки офіцерів базується на двох рівнях військової освіти. Кожен рівень військової освіти закінчується певним рівнем кваліфікації. Можна виділити загальні тенденції розвитку канадської військової школи: поліпшення якості відбору претендентів, індивідуалізація підготовки курсантів та слухачів, стабілізація їх кількості на сучасному рівні; подальша інформатизація навчального процесу, впровадження мультимедійних засобів навчання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-09-07

Як цитувати

Черних, Ю., & Черних, О. (2021). ОРГАНІЗАЦІЯ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРСЬКИХ КАДРІВ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ КАНАДИ. Збірник наукових праць Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (69), 116–124. https://doi.org/10.17721/2519-481X/2020/69-12

Номер

Розділ

ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ